Rinoplasti Hakkında Merak Edilenler ve Detayları

Rinoplasti Hakkında Merak Edilenler ve Detayları

Rinoplasti Ameliyat Riskleri

Burun estetiği izmir, operasyonun deneyimli bir burun estetik uzmanı tarafından yapılması risklerin azaltılmasın da etkili olsada, bununla beraber enfeksiyon, kanama, anestezi kaynaklı olan riskler diğer cerrahilerde olduğu gibi her zaman oluşabileceği göz önünde tutulmalıdır. Rinoplasti ameliyatı, her cerrahi girişim gibi rinoplasti operasyonları da risk taşımaktadır. Rinoplasti (burun estetiği) tekniğine göre, ameliyat sonucunda kalacak iz farklı olabilmektedir. Kapalı rinoplasti ameliyatı, görünen herhangi bir iz kalmadan tamamlanabilir. Ancak açık rinoplasti ameliyatında minimal de olsa belli belirsiz bir iz kalma olasılığı bulunmaktadır. Rinoplasti operasyonunun ardından revizyon burun estetiği ihtiyacı doğabilir. Bu oran literatürde çok düşük seviyelerde olsa da, bu risk olarak dikkate alınmalı ve göz önünde bulundurulmalıdır. Hastanın hoşnut olmadığı ve kendince rahatsız edici olarak gördüğü burun şeklinin oluşturulması ya da solunum sıkıntısının olması halinde yeni bir ameliyat yapılabilir.

Rinoplasti Ameliyatı İçin Uygun Hastalar Kimlerdir?

Estetik burun operasyonları ile hastaların yüz görünümlerinde fiziksel bir değişiklik oluşurken, kişinin kendine olan özgüveninin de arttığı gözlemlenmektedir. Bu operasyon için başvuran hastaların ameliyat öncesi mantıklı istekleri karşılanabilirken, başkasına ait burun şeklinin birebir yapılma garantisi verilemez. Burun yapısında gerçekleştirilen değişikliklerin tümü, kişinin burnundaki kemik ve kıkırdak yapısıyla alakalıdır. Bu yüzden rinoplasti ameliyatlarında hastaların beklentileri hekimin tavsiye ve yönlendirmeleriyle birlikte değerlendirilerek ortak bir karar verilmelidir. Eğer hastalar yapılabilir düzeydeki isteklerini cerraha doğru aktarır ve bu konuda uzman hekimine güvenerek yola çıkarsa en iyi sonuca ulaşılacaktır. Hastaların aşırı mükemmeliyetçi olması halinde, başarılı bir sonuç alınamaz. Ameliyatla elde edilen sonuçları kaldıracak ruhsal gelişime sahip olan, ameliyatın ve sonuç almanın bir süreç olduğunu kavrayan, fiziksel burun gelişimini tamamlayan adaylar rinoplasti ameliyatı için uygun adaydırlar. burun estetiği fiyatları 2020 yılı içerisinde hemen hemen bir artış göstermeden 2019 fiyatları ile benzerlik göstermektedir. Burun estetiği izmir, operasyonun deneyimli bir burun estetik uzmanı tarafından yapılması risklerin azaltılmasın da etkili olsada, bununla beraber enfeksiyon, kanama, anestezi kaynaklı olan riskler diğer cerrahilerde olduğu gibi her zaman oluşabileceği göz önünde tutulmalıdır

Rinoplasti Ameliyatında Kullanılan Anestezi Türü

Operasyon esnasında burun yapısında yapılacak işlemlere uygun olarak lokal anestezi kullanılabileceği gibi, genel anestezi tercihi de yapılabilir. Uygulamada özellikle genel anestezi tercih edilir. Her ikisinde de hasta acı duymasa da, cerrahın rahat hareketini sağlamak, hastanın da huzursuzluğuna engel olmak için genel anestezinin tercih edilmesi, yaygın olarak görülür fakat hastanın farklı bir rahatsızlığının olmadığı yada anestezi almasını engelleyen bir durum söz konusu olmaması için hastada gerekli tüm tetkikler yapılır.

Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Rinoplasti ameliyatı nedir, burun yapısındaki işlemlere göre ortalama 2 saatte tamamlanan operasyonda, burun derisi kaldırılarak kemik ve kıkırdak çatıya müdahale yapılır .Burunda olan sorunlara ve kullanılacak ameliyat tekniğine göre uygun şekilde farklı işlemler yapılır. Yeni burun şeklinin korunması amacıyla alçı ya da plastik kalıp kullanılarak burun sırtına atel yapılarak rinoplasti operasyonu sonlandırılır. Burunda orta hattaki septumun sabitleştirilmesi için, burun deliklerinin içine silikon plaklar veya tamponlar yerleştirilir.

Rinoplasti Ameliyatı Sonrası (Burun Estetiği Sonrası) Sosyal Hayata Dönüş Süreci

Rinoplasti ameliyatı sonrası, buruna nefes almayı kolaylaştıran slikon bir tampon uygulanmaktadır, burun dışına ise dış etkenlerden korunmasını sağlayan atel yerleştirilir. Genellikle 2 gün sonra tampon, 5 gün sonra ise atel çıkarılır. Operasyon sonrasında hızla geçen hafif bir morarma ve ödem beklenen bir etkidir. Bu morluklar 10-15 günde, ödem ise 20-30 günde düzelecektir. Baş yüksekte yatmak ve buz kompresi yapmak ödem için faydalıdır. 2 ay süre ile gözlük kullanmamanız tavsiye edilir.

Son zamanlarda hasta portföyümüze baktığımızda artık kadınlarımızın güzelliklerine önem verdikleri gibi erkeklerimizin de dış görünümlerine önem verdikleri ve burun estetiği ameliyatlarına rağbet göstermeye başladıkları görülmektedir. Sosyal medyanın da gelişmesiyle birçok hastamızın bu yolla bizlere ulaşıp soru sorduklarını görmekteyiz., Sizlerde instagram ve facebook gibi sosyal medya hesaplarımızdan konu ile alakalı gönderilere göz atabilir, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

E-Randevu
Facebook
Instagram
Youtube