Likit Facelift: Ameliyatsız Yüz Germe Estetiği

Likit Facelift: Ameliyatsız Yüz Germe Estetiği

Ameliyatsız Yüz Germe, Cerrahi girişimlerle elde edilen estetik sonuçların, tamamen veya kısmen yardımcı araçlar, ilaçlar ve teknikler kullanılarak deri bütünlüğü bozulmadan elde edilmesi işlemine Ameliyatsız Estetik denmektedir. Hastanın cerrahi bir müdahalenin risklerine (enfeksiyon, anestezi gazları, dikiş açılması, kötü yara izi oluşumu gibi…) maruz kalmaması, kısa sürede (hatta bir öğle arası molasında) uygulanabilmesi, iyileşme sürecinin çok daha konforlu olması veya dışarıdan hiç anlaşılmaması gibi avantajları nedeniyle giderek daha çok uygulama sayısına ulaşmaktadır. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, bir yüz germe ameliyatından elde edilen sonucun etkinliği ve kalıcılığı asla bir iple askılama tekniğiyle elde edilemez. Ameliyatsız Estetik olarak bir botulinum uygulamasıyla kırışıklıklardan kurtulmak son derece basit bir işlemdir ancak kalıcılığı ortalama 3-6 ay arasındadır. Ameliyatsız Estetik başlığı altında yapılan uygulamalar şöyle özetlenebilir:

  • Dolgu PRP (platelet rich plasma)
  • Mezoterapi Ultherapy Silüet lift (iple askılama)
  • Kök hücre tedavisi
  • Fibroblast tedavisi İğneli radyofrekans (altın iğne)
  • Thermage
  • Somon DNA’sı

Likit Facelift (Dolgu İle Ameliyatsız Yüz Germe)

İlerleyen yaşla birlikte başlayan kollajen ve elastin kaybı, yüz yapılarında çökme ve sarkmalara yol açar. Buna paralel olarak derideki kuruluk artar, kırışıklıklar derinleşerek belirginleşir.Likit Facelift (yüz germe), tüm bu problemlere ameliyatsız olarak çözüm getiren kozmetik yöntemlerden biridir. Likit yüz germe tekniğinde ( Likit Facelift) yüz bölgesindeki ihtiyaç duyulan tüm bölgelere nörotoksin enjeksiyonları ve dolgu işlemi kombine olarak uygulanır. Kullanılan dolgu maddeleri yeni nesil hyalüronik asit kökenli modern dolgulardır ve kalıcılıkları bir ile iki yıl arasında değişir. Her bölge için akışkanlıkları farklı bir dolgu maddesi kullanılarak en az hacimde enjeksiyonla en ideal sonuç elde edilmektedir. Sonuçta göz altı halkaları ve hafif torbalanmalar ortadan kalkar. Ağız ve burun kenarındaki derin oluklar silinir. İhtiyaç halinde dudaklar kalınlaştırılır. Burun sırtındaki düzensizlikler maskelenir. Çene ve elmacık kemiği konturları belirginleştirilir. Göz kenarındaki kaz ayağı çizgileri ve kaş arası çizgileri yok edilir. Yanaklardaki çökmeler dolgunlaştırılır ve sarkmalar gerginleştirilir. Alın çizgileri dolgu ve nörotoksinlerle silinir. Yüze daha genç ve enerjik bir görünüm kazandırılır. Likit Facelift tüm uygulama 20-30 dk kadar sürer. Uygulamaya bağlı olarak bazen deride hafif morluk, kızarıklık ve şişlik oluşabilir. Bunlar buz uygulaması ve kremler yardımıyla 24-48 saat içinde gerileyerek kaybolur. Bazı dolgular günler içinde bazıları da birkaç ay sonra maksimum etkilerini gösterirler. Dolgu maddelerinin etkinliğinin tamamen yok olmasını beklemeden 6 ayda bir uygulanacak küçük miktardaki destek enjeksiyonlarla enerjik ve genç görünüm uzun yıllar devam ettirilebilir.

Likit Facelift İçin En Uygun Adaylar Kimlerdir?

Genellikle 35-70 yaş arasında, yüz bölgesinde aşırı zayıflık ve çökmelerden şikayetçi olan, yüz cildinde aşırı derin kırışıklık ve çizgiler bulunan veya önemli günlere (düğün,nişan vb…) daha genç bir yüzle girmek isteyen fiziksel ve mental sağlığı yerinde herkes Likit Facelift uygulamasını yaptırabilir. Tüm deri tipleri için uygundur. Likit yüz germe yöntemiyle cerrahinin taşıdığı tüm risklerden kurtulur, çok kısa bir sürede (bir öğle arası gibi) ve işinizden kopmadan yüzünüzü gençleştirebilirsiniz.

E-Randevu
Facebook
Instagram
Youtube