Saç Ekimi

  • Saç Ekimi Nedir?
Saç Ekimi Nedir?

SAÇ EKİMİ

Kellik birçok kişi için büyük bir stres kaynağıdır. Saç kaybı erkeklerin %60 tan fazlasında ve kadınların da ortalama % 10’unda görülür. Saç derisi kıllarının olmaması derideki aktinik hasar (güneş ışınlarına bağlı hasar) ve kanser riskini potansiyel olarak arttırır. Bununla  birlikte saç ekimi cerrahisi günümüzde tamamen estetik amaçlarla gerçekleştirilmektedir ve erkeklerin en çok talep ettiği kozmetik cerrahi türüdür. Normal bir insanın başında ortalama 100.000 saç vardır. Günde 50-100 kadar saç dökülmesi normaldir. Bunların yeri yeni gelişen saç telleriyle doldurulur. Sarışın veya kızıl saçlı kişilerde bundan daha fazla saç teli bulunabilir. Bu sayının, ergenlikten  orta yaşlara kadar olan süreçte %30’a varan oranlarda azalması normal yaşlanma sürecinin bir parçasıdır.

saç ekimi ; saçlı derinin cm2 sinde 65-85 folliküler ünite vardır. Bu da cm2 de 230-290 adet saç teline karşılık gelir. Yani follikül sayısının 2-3 katı kadar saç teli bulunur. -izmir saç ekimi, -saç ekimi

Saç kaybının sebebi genellikle şu üç etkenin karışımıdır: genetik yatkınlık (pozitif aile hikayesi), yaşlanma ve hormonal değişiklikler. Tüm bunlara ek olarak travmalar, enfeksiyonlar, hamilelik ve emzirme dönemi, kanser kemoterapisi, bazı ilaçların kullanımı, aşırı stres, aşırı sigara kullanımı  gibi pekçok sebep saç dökülmesini hızlandırıp kelliğe veya aşırı saç seyrelmesine yol açabilir. Kadınlarda da erkek tipi saç dökülmesi görülebilir. Ancak kadınlarda görülen saç dökülmesi genellikle tüm saçlı deriyi kapsayan seyrelme ve incelme şeklinde karşımıza çıkar.

saç ekimi, saç ekimi izmir, saç ekimi yapan doktor, izmir saç ekim kliniği,

Saç ekimi kimlere yapılabilir?

Saç ekimi, kafanın  kulakların arkasında kalan bölgesinde (oksipital ve temporal bölgeler) yeterli miktarda saçı olan herkese uygulanabilir. Genellikle dökülmenin yavaşladığı 30 yaş sonrası tercih edilir (24-25 yaşlarında ekim yapanlar da vardır). Erken yaşta yapılırsa dökülme devam edeceğinden ikinci ve hatta üçüncü seanslar kaçınılmaz olur. Saç ekiminde kişinin kendi saçları kullanılır ve bunlar genetik programları gereği artık dökülmezler…Saçlar kullanılarak sakal, bıyık ve kaş ekimleri de yapılabilmektedir.

Hangi tekniklerle saç ekimi yapılır?

Punch greftler (10-15 saç), mini greftler(2-4 saç), mikro greftler(1-2 saç), slit greftler(4-10 saç), strip greftler(30-40 saç) uygulanan tekniklerdir. Daha dramatik sonuçlar için flep teknikleri, doku şişirme teknikleri ve skalp küçültme (kel alanın cerrahi olarak kesilip çıkartılması) teknikleri kullanılabilir. İdeal sonucu etkileyen pek çok faktör vardır. Uygulanan seans sayısı, saçların rengi ve yapısı bunlardan bazılarıdır. Açık renkli, dalgalı veya kıvırcık saçlar, düz ve koyu renkli saçlardan daha iyi bir örtü sağlarlar.

Süreç nasıl işler?

Operasyondan sonra saçlı deri bandajla kapatılır (açık bırakan hekimler de vardır). Bandajlar bir gün sonra çıkartılır. 2-3 gün sonra ekim alanı kibar bir şekilde yıkanır. Kan ve ilaç artıkları uzaklaştırılmış olur. Saç ekimi hastası 3-4 gün sonra işine dönebilir. Ameliyat alanında kanamalara yol açıp greft kaybına sebep olabileceği için 3 hafta aşırı efor, ağır egzersiz ve 7-10 gün cinsel aktivite yasaklanır. İlk 6 hafta içinde saçlarda dökülme gözlenir. Bu geçici ve beklenen bir durumdur. Daha sonra yeni saç gelişimiyle büyüme devam eder. Nihai sonuca 6 ay sonra ulaşılır. Bu nedenle 6 aydan önce ikinci bir seans veya revizyon gerekip gerekmediğine karar vermek doğru olmaz.

Etiket; traşsız saç ekimi izmir, sac ekimi izmir fiyatlar, saç ekimi izmir alsancak, izmir saç ekimi tavsiye, izmir saç ekimi yapan hastaneler, clinichair saç ekim merkezi bayraklı/izmir, izmir saç ekim merkezi izmir, fue saç ekimi izmir fiyatları

Diğer hizmetlerimizide inceleyiniz:

burun estetiği
göz kapağı estetiği
jinekomasti
kepçe kulak deformitesi
liposuction
lipomatik
meme küçültme
meme büyütme
yüz germe
karın germe

Kurumsal

Cerrahi, bir insanın vücut bütünlüğüne özel aletlerle dışarıdan müdahale edilmesi anlamını taşıdığından, ister büyük ister küçük olsun, herkeste bir ürperti ve korku meydana getirir. Bu korku, bazen doktora bile gitmekten alıkoyarak kişiyi çok zor durumlara düşürebilir. Estetik, Estetik Cerrahi, Jinekomasti, Liposaction, Meme büyütme ve küçültme..  Detay… 

Tüm hakları saklıdır. Mustafa Mutlu Seo Uzmanı
Call Now ButtonBilgi için Hemen Arayın