Pazartesi - C.tesi 09:00-18:00info@binterplast.com +905414807293+905414807293Mansuroğlu Mah. 286/3 Sk. No:17 K:1 D:1 Bayraklı - İZMİR


Liposuction (Yağ Alma)

  • Liposuction (Yağ Alma) Nedir?
Liposuction (Yağ Alma) Nedir?

Liposuction (Yağ Alma) Nedir?

Liposuction (Yağ Alma) terimi, aşırı yağ birikimlerinin vücuttan bir aspiratör yardımıyla çekilerek belirli bölgelerde konturların düzeltilmesi ve incelme sağlanması anlamını taşıyan tıbbi bir metodu tanımlamaktadır. Liposuction şişmanlığın tedavisinde kullanılmaz. Doğru yapılan diyet ve egzersizin yerini alamaz. Sellülit tedavisinde etkili değildir. Sarkmış gevşek deri üzerinde tedavi edici etkisi yoktur. Hemen tüm vücut yüzeyinde (karın, bel, sırt, bacaklar, üst kol, gıdı, basenler vb…) konturların düzeltilmesini sağlayarak ideal estetik görünüme ulaşmayı hedefler.

Kimler Yağ Alma (liposuction) işlemi için uygun adaydır?

Vücudunun belirli bölgelerinde diyet ve egzersize cevap vermeyen aşırı yağ birikimi olan, deri elastikiyeti yerinde ve ameliyata engel ciddi bir hastalığı olmayan herkes bu ameliyatı olabilir. Bu ameliyata liposuction yada yağ alma denmektedir.

liposuction, liposuction izmir, izmir liposuction, liposuction doktoru, liposuction tedavisi, liposuction nedirLiposuction (Yağ Alma) sonrası iyileşme süreci ne kadar sürer?

Yağ alma işlemi küçük alanlarda lokal anesteziyle yapılabildiği gibi, çoklu alanlarda genellikle genel anestezi altında uygulanır. Uygulama alanına bağlı olarak 30 dk ile 3-4 saat arasında sürebilir. Operasyon sonunda hastaya sıkı bir korse giydirilerek bunu 3-4 hafta kullanması tavsiye edilir. Derideki kanül giriş delikleri genellikle problemsiz bir şekilde iz bırakmadan iyileşir. Ameliyata bağlı şişlik 3-4 ay boyunca giderek azalır ve kaybolur. Derideki olası morluklar 7-10 gün içinde düzelecektir. Ameliyatın başarısı hakkındaki nihai karar ancak 3 ay sonunda verilebilir. Bazen küçük revizyonlara ihtiyaç duyulabilir. Bu operasyon, yine uygulama alanının büyüklük ve yerleşimine bağlı olarak, bir hafta kadar hareket kısıtlılığı gerektirir. Sonra yavaş yavaş ev dışı yürüyüşlere başlanabilir. Doktorunuz ilk hafta antibiyotik ve ağrı kesici kullanmanızı tavsiye edebilir.

Liposuction (Yağ Alma) ameliyatının riskleri nelerdir?

Liposuction anesteziye bağlı riskler, deride morarma, deri duyusunda bazen kalıcı olabilen değişiklikler, derin yapılara zarar verebilme potansiyeli (damarlar, sinirler, iç organlar, akciğerler…), derin ven trombozu, kalp-akciğer komplikasyonları, sıvı birikimi, enfeksiyonlar, düzensiz kontur ve asimetri oluşumu, renk düzensizlikleri, kalıcı şişlik, deride katlantılar ve çöküntüler, mevcut sellülit tablosunun daha da kötüleşmesi, ultrasonik liposuctionda deride yanık oluşma riski vb….

Bilinmesi gerekenler

Yağ aldırma da ameliyatla yağ kök hücreleri de alındığı için genellikle inatçı bölgelerde tekrar yağ birikimi olmaz veya çok az olur. Yine de ameliyat sonrası egzersiz ve diyete dikkat etmek yerinde olacaktır. Çok kısa süre içinde aşırı kilo almak, asimetrik yağ birikimlerine yol açarak ameliyattan elde edilen faydanın kaybolmasına neden olacaktır. Sizin talep etmeniz ve doktorunuzun uygun görmesiyle, operasyon sırasında elde edilen yağlar yüz bölgesine veya meme dokusuna enjekte edilebilir. Bu işleme lipofilling (yağ doldurma) adı verilir.

Etiket; yağ aldırma ameliyatı yorumları, yağ aldırma fiyatları 2018, yağ aldırma ameliyatı zararları, yağ aldırma fiyatları 2018, liposuction olanların yorumları, liposuction öncesi sonrası, lazer liposuction izmir fiyat, liposuction izmir, vaser liposuction izmir, izmirde liposuction yaptıranların yorumları, liposakşın fiyatları 2018 izmir, liposuction maliyet fiyatları

Diğer hizmetlerimizide inceleyiniz:

burun estetiği
göz kapağı estetiği
jinekomasti
kepçe kulak deformitesi
lipomatik
meme küçültme
meme büyütme
yüz germe
karın germe
saç ekimi

Kurumsal

Cerrahi, bir insanın vücut bütünlüğüne özel aletlerle dışarıdan müdahale edilmesi anlamını taşıdığından, ister büyük ister küçük olsun, herkeste bir ürperti ve korku meydana getirir. Bu korku, bazen doktora bile gitmekten alıkoyarak kişiyi çok zor durumlara düşürebilir. Estetik, Estetik Cerrahi, Jinekomasti, Liposaction, Meme büyütme ve küçültme..  Detay… 

Tüm hakları saklıdır. Mustafa Mutlu Seo Uzmanı
Call Now ButtonBilgi için Hemen Arayın