Estetik Cerrahisi

  • Estetik Nedir?
Estetik Nedir?

Estetik Nedir?

estetik cerrahi, estetik cerrahi izmir, izmir estetik cerrahi, estetik cerrahı, estetik doktoru, estetik izmir, izmir estetik, estetik cerrahi doktoru, estetik cerrahi doktoru izmirYunanca “Aesthesis” kökünden gelen bir kelimedir. Aslında güzelliği temel alan, güzel,çirkin, hoş, efsanevi, trajik, muhteşem gibi güzellikle ilgili kavramları araştıran, doğal veya yapay nesnelerin insan zihninde meydana getirdiği haz ve düşünceleri analiz eden, insan hayatı ve Aesthesis arasındaki ilişkiyi mercek altına alan felsefi bir daldır.

Estetik cerrahi, bizim konumuz olan kavram insan vücudunun ve yüzünün toplum tarafından kabul gören ideal ölçülere ne kadar uygun olduğunu değerlendiren ve saptanan uyumsuzlukların İzmir estetik cerrahi başlığı altında tıbbi müdahaleler ile nasıl giderilebileceğini konu alan bir tıp dalıdır. Tariflerden de anlaşılacağı gibi “estetik” kavramının bir standart ölçüsü yoktur. Toplumdan topluma, zamandan zamana ve kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bir Afrika insanı ile Avrupa insanı arasındaki güzellik anlayışı farklı olduğu gibi, aynı toplumda 50 yıl öncesi ile günümüz arasındaki güzellik anlayışı da büyük farklılıklar arz edecektir. Öyleyse kavramın konusu olan güzellik, içinde yaşanılan toplum değerlerinin bireyin zihninde oluşturduğu algı çerçevesinde meydana gelen bir kavramdır. Yani herkes kendine yakışan güzellik kavramını bulur ve tarif eder. Bir bireyin beğendiğini, diğeri beğenmeyebilir. Aesthesis plastik cerrahi, bu alanda genel talep gören istekleri karşılamak için geliştirilmiş pek çok cerrahi tekniği, malzemeyi ve plasti kullanarak ideal bir görünüme ulaşmayı hedefleyen bir hekimlik sanatıdır.

Kullanılan teknik ve malzemeler şöyle özetlenebilir:

Kurumsal

Cerrahi, bir insanın vücut bütünlüğüne özel aletlerle dışarıdan müdahale edilmesi anlamını taşıdığından, ister büyük ister küçük olsun, herkeste bir ürperti ve korku meydana getirir. Bu korku, bazen doktora bile gitmekten alıkoyarak kişiyi çok zor durumlara düşürebilir. Estetik, Estetik Cerrahi, Jinekomasti, Liposaction, Meme büyütme ve küçültme..  Detay… 

Tüm hakları saklıdır. Mustafa Mutlu Seo Uzmanı
Call Now ButtonBilgi için Hemen Arayın