Estetik Cerrahi Denilince Akla Gelen Uygulamalar

Estetik Cerrahi Denilince Akla Gelen Uygulamalar

Birçok hasta estetik cerrahi kapsamına giren uygulamaları tam olarak bilememektedir. Dolayısıyla gerçek bir estetik cerrahı olmayan doktor ya da doktor olmayan kişilerce yanlış yönlendirilmektedirler. Ve geri dönüşü olmayan operasyonlar gerçekleştirmektedirler. Birçok hastamızdan gelen ve estetik cerrahi merkezi ile iletişime geçmek isteyip de çekinen kişilere yol göstereceğini umuyoruz.

Lipomatik (Güldüren, Gıdıklayan) Liposuction uygulamamızla başlarsak teknolojinin yağlar ile savaş konusunda bize sağladığı yeni bir silah olan Lipomatik Liposuction, sizlere tüy kadar hafif olabilme avantajını sunmaktadır. Klasik Liposuction, kanüllerin ileri geri hareketlerle fazla yağlar vakumlanarak vücuttan alındığı bir yöntemdir. Dolayısıyla işlem sonrası vücutta daha fazla ağrıya neden olmaktaydı. Oysa bu yöntem ile yağların daha rahat alınması sağlanırken sıkılaşma da mümkün olmaktadır. Klasik yöntemler ile kıyasladığımızda birçok açıdan çok daha üstün olduğunu rahatça görebiliriz.

Eski klasik uygulamada morluk şişlikler oluşuyordu. Şimdi Lipomatik Liposuction uygulamasında morluk ve şişlikler daha az olmaktadır. Bu uygulamanın sonunda lazer liposuction da görülen geçici duyu kayıpları gibi sorunların hiçbiri ortaya çıkmamaktadır. Bu uygulama doktor için de çok rahat bir uygulama olmaktadır. Bu sistem aynı zamanda yağları parçalarken, yağ dokusuna spesifik olmakta ve bağ dokusunu etkilememektedir. Bağ dokusunu etkilemediği zaman dokulara zarar da vermemektedir. Bir fiil deriye içeriye bağlayan lifleri de korumuş olmaktadır. Dolayısıyla sarkmaya neden olmamaktadır. Bu da önemli bir özelliktir. Oldukça talep gören uygulamamızı Estetik cerrahi İzmir kliniğimizde uzman doktorumuz eşliğinde yaptırabilirsiniz.

Estetik Cerrahi alanını kapsayan ve bünyemizde verdiğimiz hizmetleri sıralamak gerekirse, Likit Facelift (Ameliyatsız Yüz Germe Estetiği), Meme Büyütme Operasyonu, Meme Küçültme, Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti), Alın germe, Kaş askılama, Göz kapağı estetiği (blefaroplasti), Çene estetiği (protez, genioplasti), Boyun germe, Burun estetiği (rinoplasti),Kulak estetiği (kepçe kulak tedavisi), Meme estetiği (büyütme, küçültme, dikleştirme), Jinekomasti, Karın germe (abdominoplasti), Liposuction, Lipofilling, Kol germe, Saç ekimi, Yara izi silinmesi, Lazer ile yüz germe, kırışıklık ve leke giderme, Peeling, Mezoterapi, Yüz askılama (ipler yardımıyla), Ultherapy, PRP ve Dolgu yer almaktadır. Hastalarımızın İzmir Estetik Cerrahi Kliniği ile iletişime en çok geçtiği uygulamalarımızdan bahsedelim.

İzmir Estetik Cerrahi Kliniği Bünyesinde En Çok Uygulanan Operasyonlar

Estetik İzmir ilinde fazlasıyla ilgi gören bir konudur. Dolayısıyla uzmanlık ve tecrübe gerektiren operasyonlarda öncelikle iyi araştırmadan ve görüşmeden karar vermenizi önermiyoruz. Diğer uygulamalarımızdan Burun estetiği konusunda hedef burun ameliyatı ile burnun görünümünü estetik ölçülere ve yüzün diğer kısımlarına uyumlu hale getirerek kişinin özgüvenini, beden algısını ve psikolojisini olumlu yönde değiştirmektir. Burun estetiği ameliyatı genellikle kızlarda 17, erkeklerde 18 yaş ve sonrasında önerilmektedir. Burun dokularının erişkin boyutlarına gelmesini beklemenin yanı sıra, kişinin psikolojik olarak yeterli olgunluğa erişmesi de önemlidir. Yüzünde kalıcı bir değişiklik yapılacak kişinin bu değişikliğe ruhsal olarak hazır olması, ameliyattan beklentilerinin gerçekçi olması ve ameliyat sonrası yeni görünümüne kolayca uyum sağlaması için psikolojik olarak belirli bir olgunluğa ve dengeye ulaşmış olmasına fazlasıyla dikkat etmekteyiz. Burun ameliyatı (Rinoplasti) sonrasında ortaya çıkacak olan burun şekli, ameliyattan önceki burnun kemik ve deri yapısına çok bağlıdır. İzmir estetik cerrahi kliniği bünyesinde yer alan doktorumuz ameliyat sırasında mevcut yapıdaki bozulmaları ve oranları düzeltir. Amaç, hastanın yüzüne en çok yakışacak, en doğal görünecek burnu elde edebilmektir. Elde ettiği sonucun gerçekten doğal ve güzel olup olmadığına bakmaktadır. Doğal görünen, hastanın yüzüne yakışan bir burun hem hastayı hem de doktoru mutlu edecektir. Ayrıca belirtmekte de fayda görüyoruz, burun ameliyatlarında en doğal sonuca ulaşmak için bir servet harcamaya da gerek yoktur. İşinde deneyimli, hastasının istek ve ihtiyaçlarına önem veren uzman doktorlar, ameliyatın fiyatı ne olursa olsun hastanın mümkün olan en iyi sonucu almasını sağlayacaklardır.

Estetik cerrahi klinik merkezimizde yaptığımız uygulamalardan meme büyütme ameliyatı, küçük boyutlu bir memenin meme dokusu altında oluşturulan cebe silikon protez yerleştirilerek büyütülmesi işlemidir. Meme küçük ancak meme başında ve derisinde belirgin sarkma varsa meme toparlama (dikleştirme, mastopeksi) işlemi ile birlikte meme büyütme ameliyatı uzman ve tecrübeli doktorumuz tarafından yapılmaktadır. Yaşam kalitesini doğrudan etkileyen kişinin psiko-sosyal durumunu son derece olumlu etkileyen bir ameliyattır. Meme estetiği ameliyatı öncesi meme muayenesi yapılmalı; şüpheli durumlarda veya 40 yaş üstü kişilerde meme ultrasonografisi ve mamografi ile meme değerlendirilmelidir. Estetik izmir cerrahi kliniğimizde gözden kaçan meme hastalıkları ameliyat öncesinde tespit edilebilmektedir. Göğüs estetiği ameliyatı sonrası için de bir referans değerlendirme yapılmış olacaktır. Kliniğimizde doktorumuza yöneltilen en sık sorulardan bir tanesi de ameliyat sonrası durumlardır. Meme büyütme estetiği ameliyatından bir kaç saat sonra ayağa kalkılabilir ve yemek yenebilir. Geceyi hastanede geçirmek yatağın pozisyonu, ağrı kontrolü ve olası komplikasyonların yakından izlenmesi bakımından yararlı olabilmektedir. Hastalarımıza da söylediğimiz gibi balensiz sporcu sütyeni veya özel sütyen kullanılması ödem ve ağrı kontrolünde faydalı olmaktadır. 3-5 gün geçtikten sonra duş alınabilir ve işe başlanabilir. Meme büyütme ameliyatı sonrası ilk hafta meme olduğundan daha büyük ve gergin olacaktır. Günler geçtikçe gerçek boyutuna dönecek ve yumuşayacaktır. Doktorumuzun kontrolüne gönül rahatlığıyla güvenerek hareket edebilirsiniz.

Ve gelelim İzmir estetik cerrahi kliniği merkezimizde hastalarımız tarafından en sık yaptırılan, tercih edilen uygulamalarımızdan Liposuction (Yağ Alma) operasyonu da aynı şekilde aynı özenle gereken hassasiyet gösterilerek yaptırılmalıdır. Vücudun herhangi bir bölgesindeki fazlalık yağların cerrahi olarak vakumla alınarak uzaklaştırılması işlemi olarak karşımıza çıkarken, Bölgesel olarak fazlalık yağ depolanmasıyla oluşan dolgunlukları azaltmada mükemmel bir yöntemdir fakat etkili bir kilo verme yöntemi olmamaktadır. Bu konuda uygulama yaptırmak isteyen hastalarımıza özellikle belirtmek istiyoruz. Genellikle normal veya normalin biraz üstünde kilosu olan ancak bölgesel yağ depolanmasının yarattığı görüntüden rahatsız kişilerde en iyi sonucu vermektedir. Hormonsal ve genetik nedenlerle kadın ve erkekte yağlar farklı bölgelerde depolanırlar. Bu depoların yoğunluğunun artması konkuru bozarak istenmeyen görüntüleri yaratmaktadır. Diyet veya egzersiz sonucu kilo kaybıyla bu depolarda küçülme beklenir. Ancak kadınlarda kalça, karın ve uyluk bölgesindeki, erkeklerde ise karın etrafındaki depolarda belirgin bir değişiklik görülmez. Özellikle bu bölgelerdeki yağ depolarının uzaklaştırılarak konkuru düzeltmenin tek yolu Liposuction uygulaması olmaktadır. İşlem sonucu kişi daha estetik ve zayıf görünür. Bununla birlikte söz konusu uygulamamız, zayıflama yöntemi olmayıp vücudun genel konkuruna uymayan, fazlalık yapan yağ depolarının boşaltılması yöntemidir. Estetik İzmir cerrahi merkezimizde tecrübeli ve alanında uzman doktorumuz bu uygulamayı ayrıca çene altı, boyun, kollar, memeler, diz çevresi ve bacaklardaki yağ depolarının alınmasında da kullanmaktadır.

Herhangi Bir İşlem Yaptırmadan Mutlaka Estetik Cerrahi Kliniğimizle Görüşün

Son yıllarda trend haline gelen birçok doğru bilginin yanında yanlış bilgilerin de yer aldığı uygulamalarımızdan Likit facelift uygulaması Estetik cerrahi klinik merkezimizde en iyi şekilde uygulanmaktadır. Gençleşmek ve güzelleşmek için başvurulan ameliyatsız uygulamaların en yeni ve en etkili yöntemlerinden biri olan Liquid Facelift (Sıvı Yüz Germe) yöntemiyle, ameliyatsız elde edilebilmektedir. Özellikle yoğun iş temposunda çalışan kadınlar, işlerinden ve ailelerinden uzun süre ayrı kalmadan gençleşmek, güzelleşmek isteyebilir. İşte bu imkânı kadınlara veren Sıvı Yüz Germe sayesinde kırışıklar azalıp yok oluyor, cilt gerginleşiyor ve yüz derisi daha genç bir görünüm kazanabiliyor. Kazayağı denen göz kenarı kırışıkları kaybolmakta, alın ve kaş arası kıvrımlar ortadan kalkmaktadır. Uygulama sayesinde elmacık kemikleri ve burun kenarı olukları dolmakta, çene daha dominant bir hale gelmektedir. Doku kalitesi, ışıltısı ve tonu artan cildin hatları daha belirginleşmektedir. Estetik cerrahi merkezimizde uzman doktorumuz ile birlikte 30-40 dakikalık bir seans sonucu, kişinin 10 yaş daha genç bir görünüme sahip olması sağlanmaktadır. Etkisi 18 aya kadar devam eden uygulamanın en büyük avantajları, iyileşme süresinin kısalığı ve normal yaşama hızlı dönüş imkanı vermesidir. Uygulama sonrası genellikle morluk veya şişlik meydana gelmemekte, oluşan ödem de kısa sürede geçmektedir. Likit facelift uygulaması ayrıca kapanmayan kronik yaraların tedavisinde, mezoterapi ile yapılabilecek yüz yenileme uygulamalarında, akne veya suçiçeği gibi rahatsızlıklar sonrası oluşan çukurların doldurulmasında, yanık, geçirilmiş cerrahi ya da travmaya bağlı oyuk alanların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Kozmetik amaçlı dolgu uygulamaları da İzmir estetik merkezimiz tarafından uygulanmaktadır. Gündemde olan ve her şekilde uygulandığına şahit olduğumuz uygulama aslında, ince çizgiler ve kırışıklıkların yok edilmesinde, dudak hacminin artırılmasında, ciltte farklı nedenlerle oluşan çukurluklar ve izlerin giderilmesinde kullanılmaktadır. Dolgu uygulamaları tercih sıklığı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla artmaktadır. Bu yöntem kısa sürede ve ameliyatsız daha genç bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Ciltte yaşlanma sonucu oluşan hacim kaybının en önemli nedeni cilde gerginliğini sağlayan kolajen, hyaluronik asit ve elastin gibi maddelerin azalmasıdır. Bu etki en sık göz ve ağız çevresinde, çene ve yanak çizgisinde, yanaklarda ve dudak kenarlarında ortaya çıkmaktadır. Dolgu uygulamaları ile yaşla birlikte oluşan bu çizgilenme ve kırışıklıklar kolayca giderilmektedir. Estetik izmir cerrahi merkezimizde uzman doktorumuz tarafından dolgu maddelerinin kırışıklık ya da hacim kaybının olduğu bölgeye cilt altına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Bu maddelerin en önemli özelliği su tutucu olmalarıdır. Bu özellikleri sayesinde hacim kaybı kolayca giderilmektedir. Başta alın çizgileri olmak üzere, kaş arasındaki çizgilere, ağız etrafındaki kırışıklıklara, burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklıklarda, ağız kenarından çeneye doğru uzanan kırışıklıklarda uygulanabilmekle beraber kaşa şekil vermek, elmacık kemiklerini belirginleştirmek, dudak şeklinin vurgulanması ve hacminin arttırılması, asimetrik dudakların düzeltilmesi gibi alanlarda da dolgu uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Uygulama işleminden sonra etki hemen görülmektedir.

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı gerek zor doğumdan oluşan gerekse yılların yer çekimine meydan okuyamamasından dolayı talep edilebilmektedir. Doğanın kanunu olarak görülse de yaşlanma denilen durumun bir süreliğine de olsa durdurulması veya geciktirilmesi bu uygulamayla mümkün olmaktadır. Yaşlanmanın getirdiği belirtilerin engellenmesi için uygulanabilecek pek çok operasyon bulunmaktadır. Göz kapağı estetiği operasyonu İzmir estetik cerrahi kliniği merkezimizde en profesyonel şekilde yapılmaktadır. Göz kapağı estetiği 2 farklı şekilde yapılabilen yaygın bir operasyondur. Bu operasyon hastanın göz çevresi durumuna göre alt veya üst göz kapağına uygulanabilmektedir. Söz konusu operasyon göz kapağı düşüklüğü durumlarında devreye girmektedir. Bu noktada kişinin durumu ve istekleri göz önüne alınacaktır. Operasyon çoğu zaman 50 yaşını geçmiş olan kadın ve erkek hastalar tarafından tercih edilmektedir. Fakat daha genç yaşlarda yani 40’lı yaşlarda olan ve göz kapağı düşüklüğü sorununda şikayetçi olan kişilere uygulanması da mümkündür. Bu sebeple göz kapağı düşüklüğü yaşayan ve bunu sorun eden herkesin göz kapağı estetiği operasyonuna uzman doktorumuz tarafından verilen bilgilerle bir göz atmalarını tavsiye edilmekteyiz.

Estetik Cerrahi Alanında Yeni Trend Uygulamaları Güvenilir Ellerde Deneyin
Estetik cerrahi klinik merkezimizde tecrübeli ve profesyonel uzman doktorumuz yapmış olduğu uygulamaları arasında Somon DNA uygulaması da yer almaktadır. Yeni yeni kendini gösteren, uygulamayı yaptırtan kişilerin memnuniyetlerine göre talebi artan uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğal bir görünüm demek illa ki gözaltında kırışıklıklar, derinleşmeye başlamış mimik çizgileri, matlaşmış ve sarkmaya başlamış bir cilt demek değildir. Olduğunuz yaşta ufak medikal estetik müdahalelerle de doğal görünüme sahip olabilirsiniz. Daha taze, daha pürüzsüz ve sıkı bir cilde sahip olup hem de doğal görünebilirsiniz. Doğallığınızı bozmadan yapılan medikal estetik dokunuşlarla doğal yaşınızda ya da hissettiğiniz yaşta olmanız mümkün olabilmektedir. Somon DNA uygulaması olgun ciltlerin gençleştirilmesi ve sıkılaştırılmasında kullanılmaktadır. Yaşla birlikte vücutta doğal halde bulunan Hyalorunik Asit azalmakta, bu da cildin daha kuru, daha mat görünmesine neden olmaktadır. Kuruyan cilt elastikiyetini kaybeder. Buna bir de yer çekiminin gücü eklenince cildin sarkması kaçınılmaz olur. İzmir estetik merkezimizde Somon DNA’sı uygulaması yaşla birlikte yüz, boyun ve dekoltede; cildin gençleştirilmesinde, göz çevresinin aydınlatılmasında, yeniden yapılandırılmasında, şişlik ve koyu renk halkalarının giderilmesinde doktorumuz tarafından uygulanmaktadır. Başarılı sonuç almak için cilt gençleştirme ve cilt yenileme uygulamalarının mutlaka yüz, boyun ve dekolteyi bütün olarak ele alınarak yapılmasını öneriyoruz.

Doktorumuzla iletişime geçerek Estetik izmir cerrahi merkezimizde kulak estetiği ameliyatı konusunda bilgi alan ve operasyon yaptıran çok hastamız bulunmaktadır. Bunların başında kulak kepçesi olarak tabir edeceğimiz birçok doğumsal şekil bozukluğu mevcuttur. Bunlar içinde en sık görüleni kepçe kulak olarak isimlendirilen, karşıdan bakıldığında kulakların her iki yanda normalden daha fazla görüldüğü durumdur. Ülkemizde birçok kepçe kulak sorunu olan çocuk ameliyat olmak için 18 yaşını beklemektedir. Oysa çoğu estetik ameliyatın aksine kulak estetiği ameliyatı yaptırmak için 18 yaşını beklemeye gerek yoktur. Kulak kepçesi vücudun diğer kısımlarına göre nispeten hızlı gelişen bir organdır. Bu nedenle ameliyat zamanlamasında yaş faktörü asıl belirleyici değildir, çok erken yaşlardan itibaren ameliyat yapılabilir. Yapılan çalışmalar 3-4 yaş civarında dahi yapılan ameliyatların ilerde herhangi bir soruna neden olmadıklarını göstermiştir. Ameliyat küçük yaşlarda genel anestezi altında, ortaokul ve daha üzeri yaş grubunda ise lokal anestezi ile yapılabilir. Hasta aynı gün evine gidebilmektedir. Kulak estetik ameliyatı sonrası yüksek yastıkta ve sırtüstü yatılmasını önermekteyiz. Belli bir süre ağır yük taşımak, ıkınmak, aktif spor yapmak kısıtlanmalıdır. Söz konusu ameliyat sonrası kulak derisi normalden daha kızarık ve şiş olabilmektedir. 2-3 hafta süre ile geceleri bant takılarak kulak kepçesinin istem dışı bükülmesi önlenir. Ameliyat yaz aylarında yapılmış ise güneş koruyucu kullanılması önerilir.

İzmir estetik cerrahi kliniği olarak bahsedeceğimiz son uygulama, uzman doktorumuz tarafından uygulanan karın germe ameliyatı olmaktadır. Karın yapısındaki bozukluklar birçok farklı nedene bağlı oluşabilmektedir. En sık neden hamilelik sonrası kilo kaybına bağlı düzensizlikler ve bazı bölgelerde aşırı yağ birikimi, hızlı ancak spor yapmadan zayıflamaya bağlı deride sarkmalar ve çatlaklar oluşması olarak sayılabilmektedir. Karın germe ameliyatı ile elastikiyetini kaybetmiş ve sarkmış fazla deri dokusunun çıkartılması, zayıflamış karın kaslarının şekillendirilmesi ve bel bölgesinde kıvrımın oluşturulması amaçlanmaktadır. İzli bir ameliyattır. Bu yüzden kesi bölgesini mümkün olduğunca aşağı yerleştirerek izlerin çamaşır altında saklanabilmesini sağlamak önemlidir. Zamanla izin daha şeffaf bir hale geleceğini de belirtelim. Estetik cerrahi merkezimizde tecrübeli, alanında başarılara imza atmış uzman doktorumuz tarafından yapılan ameliyat sonrası 5-10 gün arası hareketlerinize ve yatma pozisyonunuza dikkat etmeniz ve dikiş hattında gerginlik oluşturmamanız gerekir. Ayrıca ameliyat sonrası 2 hafta boyunca korse kullanmanız gerekir. İlk birkaç hafta karında şişlik ve ağrılar hissedebilirsiniz. Bunlar zamanla azalarak kaybolacaktır. Bünyemizde vermiş olduğumuz estetik cerrahi ameliyat ve uygulamalar hakkında en doğru bilgileri sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. Daha fazla detaylı bilgiye ulaşmak ve doktorumuzla görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gereken desteği vereceğimizden emin olabilirsiniz.

E-Randevu
Facebook
Instagram
Youtube