Blog

Son Paylaşımlar

binterplast-gönderi.jpg
17/Oca/2019

Rinoplasti Hakkında Merak Edilenler ve Detayları

Rinoplasti Ameliyat Riskleri ?

Burun estetiği izmir, operasyonun deneyimli bir burun estetik uzmanı tarafından yapılması risklerin azaltılmasın da etkili olsada, bununla beraber enfeksiyon, kanama, anestezi kaynaklı olan riskler diğer cerrahilerde olduğu gibi her zaman oluşabileceği göz önünde tutulmalıdır. Rinoplasti ameliyatı, her cerrahi girişim gibi rinoplasti operasyonları da risk taşımaktadır. Rinoplasti (burun estetiği) tekniğine göre, ameliyat sonucunda kalacak iz farklı olabilmektedir. Kapalı rinoplasti ameliyatı, görünen herhangi bir iz kalmadan tamamlanabilir. Ancak açık rinoplasti ameliyatında minimal de olsa belli belirsiz bir iz kalma olasılığı bulunmaktadır. Rinoplasti operasyonunun ardından revizyon burun estetiği ihtiyacı doğabilir. Bu oran literatürde çok düşük seviyelerde olsa da, bu risk olarak dikkate alınmalı ve göz önünde bulundurulmalıdır. Hastanın hoşnut olmadığı ve kendince rahatsız edici olarak gördüğü burun şeklinin oluşturulması ya da solunum sıkıntısının olması halinde yeni bir ameliyat yapılabilir.

 

 • Rinoplasti Ameliyatı İçin Uygun Hastalar Kimlerdir?

  Estetik burun operasyonları ile hastaların yüz görünümlerinde fiziksel bir değişiklik oluşurken, kişinin kendine olan özgüveninin de arttığı gözlemlenmektedir. Bu operasyon için başvuran hastaların ameliyat öncesi mantıklı istekleri karşılanabilirken, başkasına ait burun şeklinin birebir yapılma garantisi verilemez. Burun yapısında gerçekleştirilen değişikliklerin tümü, kişinin burnundaki kemik ve kıkırdak yapısıyla alakalıdır. Bu yüzden rinoplasti ameliyatlarında hastaların beklentileri hekimin tavsiye ve yönlendirmeleriyle birlikte değerlendirilerek ortak bir karar verilmelidir. Eğer hastalar yapılabilir düzeydeki isteklerini cerraha doğru aktarır ve bu konuda uzman hekimine güvenerek yola çıkarsa en iyi sonuca ulaşılacaktır. Hastaların aşırı mükemmeliyetçi olması halinde, başarılı bir sonuç alınamaz. Ameliyatla elde edilen sonuçları kaldıracak ruhsal gelişime sahip olan, ameliyatın ve sonuç almanın bir süreç olduğunu kavrayan, fiziksel burun gelişimini tamamlayan adaylar rinoplasti ameliyatı için uygun adaydırlar. burun estetiği fiyatları 2019 yılı içerisinde hemen hemen bir artış göstermeden 2018 fiyatları ile benzerlik göstermektedir.

 

rinoplasti, rinoplasti izmir, rinoplasti ameliyatı olanlar, rinoplasti fiyatları 2019, piezo rinoplasti, kapalı rinoplasti, kapalı rinoplasti nedir, rinoplasti sonrası ödem
Burun estetiği izmir, operasyonun deneyimli bir burun estetik uzmanı tarafından yapılması risklerin azaltılmasın da etkili olsada, bununla beraber enfeksiyon, kanama, anestezi kaynaklı olan riskler diğer cerrahilerde olduğu gibi her zaman oluşabileceği göz önünde tutulmalıdır

Rinoplasti Ameliyatında Kullanılan Anestezi Türü

Operasyon esnasında burun yapısında yapılacak işlemlere uygun olarak lokal anestezi kullanılabileceği gibi, genel anestezi tercihi de yapılabilir. Uygulamada özellikle genel anestezi tercih edilir. Her ikisinde de hasta acı duymasa da, cerrahın rahat hareketini sağlamak, hastanın da huzursuzluğuna engel olmak için genel anestezinin tercih edilmesi, yaygın olarak görülür fakat hastanın farklı bir rahatsızlığının olmadığı yada anestezi almasını engelleyen bir durum söz konusu olmaması için hastada gerekli tüm tetkikler yapılır.

 

Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Rinoplasti ameliyatı nedir, burun yapısındaki işlemlere göre ortalama 2 saatte tamamlanan operasyonda, burun derisi kaldırılarak kemik ve kıkırdak çatıya müdahale yapılır .Burunda olan sorunlara ve kullanılacak ameliyat tekniğine göre uygun şekilde farklı işlemler yapılır. Yeni burun şeklinin korunması amacıyla alçı ya da plastik kalıp kullanılarak burun sırtına atel yapılarak rinoplasti operasyonu sonlandırılır. Burunda orta hattaki septumun sabitleştirilmesi için, burun deliklerinin içine silikon plaklar veya tamponlar yerleştirilir.

 

Rinoplasti Ameliyatı Sonrası (burun estetiği sonrası) Sosyal Hayata Dönüş Süreci

Rinoplasti ameliyatı sonrası, buruna nefes almayı kolaylaştıran slikon bir tampon uygulanmaktadır, burun dışına ise dış etkenlerden korunmasını sağlayan atel yerleştirilir. Genellikle 2 gün sonra tampon, 5 gün sonra ise atel çıkarılır. Operasyon sonrasında hızla geçen hafif bir morarma ve ödem beklenen bir etkidir. Bu morluklar 10-15 günde, ödem ise 20-30 günde düzelecektir. Baş yüksekte yatmak ve buz kompresi yapmak ödem için faydalıdır. 2 ay süre ile gözlük kullanmamanız tavsiye edilir.

Son zamanlarda hasta portföyümüze baktığımızda artık kadınlarımızın güzelliklerine önem verdikleri gibi erkeklerimizin de dış görünümlerine önem verdikleri ve burun estetiği ameliyatlarına rağbet göstermeye başladıkları görülmektedir. Sosyal medyanın da gelişmesiyle birçok hastamızın bu yolla bizlere ulaşıp soru sorduklarını görmekteyiz., Sizlerde instagram ve facebook gibi sosyal medya hesaplarımızdan konu ile alakalı gönderilere göz atabilir, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 


estetik-cerrahi-izmir-3.jpeg
25/Eyl/2018

Görüntünüzü değiştirmek adına yapılan baskılara en çok neden olan iki örnek vermek gerekirse, ilki kişisel olarak görünümünüz ile ilgili sizin isteklerinizi diğeri de dışarıdan, çevrenizden gelen baskıları gösterebiliriz. Özellikle estetik cerrahi isteyen bir kişiye araştırdığı tüm operasyonlar ile ilgili çeşitli baskılar ortaya çıkabilmektedir. Ki estetik cerrahi operasyonu geçirmek isteyen kadın ya da erkek, gerçekten derinlerde istemiyor da olabilir. Bunun günümüzde gerek teknolojiyle gerek sosyal medyanın gücüyle çok kullanıldığının farkındayız. Bu yüzden de Estetik Cerrahi İzmir olarak bunun önüne geçmek için ayrıca hastalarımızı bilgilendirme gayretindeyiz. Tabi ki, hastalarımızın ihtiyaçları ve talepleri bizim için önemlidir ancak sağlıklarını etkileyecek olumsuz sonuç ve görselliğe sebep olacak hiçbir uygulamayı da kabul etmemekteyiz. Estetik denilen kavramın hakkını vererek, hastanın sahip olduğu ölçü ve hatları kapsamında en iyi, en doğal görüntüye nasıl sahip olacaksa, onun programlamasını yapıp öyle uyguluyoruz.

Estetik Cerrahi Konusunda Arkadaşların ve Toplumun Baskısı

estetik cerrahi izmir, izmir plastik cerrahi hastaneleri, izmir estetik merkezleri ve fiyatları, izmir plastik cerrahi olan hastaneler, izmir plastik cerrahi
Estetik Cerrahi İzmir olarak hastalarımızı bilgilendirme gayretindeyiz. Hastalarımızın ihtiyaçları ve talepleri bizim için önemlidir

Arkadaş ve toplum baskısı hepimiz için zorken gençlerimiz için de zor olmaktadır. Ortaokul ve lise çağlarındaki gençlerimiz ile yetişkinlerimiz özellikle model olarak örnek aldıkları, oyuncular ve diğer ünlüler ile kendilerini kıyaslamakta ve o da işin içinden çıkılmaz bir noktayı beraberinde getirmektedir. Medyadaki görüntüler hepimizi etkileyebilir, çoğu zaman bizi gerçekçi olmayan bir standartta “ölçmez” ve kişisel görüşümüzü çarpıtmış gibi hissettirir. Sonuç olarak, Bu bakış açısına sahip bazı kişiler bu “problem” e çözüm olarak İzmir plastik cerrahi olarak görürler. Kliniğimizin kapısı herkese açıktır. Bizler, ekibimiz ve doktorumuzla beraber sizler için en iyi uygulamayı en iyi seviyelerde yapıp yapmama konusunda sizlere destek oluyoruz. Estetik Cerrahi Uzmanı olan kişiler estetiğin tam anlamıyla uzmanı olmaktadırlar. Medya görüntülerinin genellikle tamamen yapay olduğunu biliyoruz. Herhangi bir fotoğraf ya da film çekiminde fotoğraf düzenleme ve iyileştirme ile başka herhangi bir sorun da ortadan kaldırılabilir. Medyadaki modellerin ve ünlülerin görüntüleri kusursuzdur. Bahsettiğimiz şekilde yapılmış olduğu için diyebiliriz. Bunun dışında söylediğimiz gibi kişisel olarak kendimize oluşturduğumuz baskı da söz konusu olmaktadır. Bazen sırf başkalarını, sevdiklerini mutlu edip, sevindirmek için estetik cerrahi operasyonları olan kaç kişi sayabiliriz bilmiyoruz. Erkek arkadaşı, sevgilisi, eşi ya da aile üyesi gördükleri bir kusuru gösterebilir ve estetik cerrahi uygulamalarını bir çare olarak görebilirler. Estetik Cerrahi uzmanı olarak doktorları bu durumlar korkutmakta ve gelen kişilerin bakış açılarını değiştirmekte zorlanmaktadırlar.

İzmir Estetik Cerrahi Konusunda Kendi İstek ve Talepleriniz İle Güzel Sonuçlara Ulaşabiliriz

estetik cerrahi izmir, izmir plastik cerrahi hastaneleri, izmir estetik merkezleri ve fiyatları, izmir plastik cerrahi olan hastaneler, izmir plastik cerrahi
Estetik cerrahi izmir olarak her koşulda sizlerin yanındayız elbette, sadece gerçekten hangi operasyonu neden istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Sağlığınızı etkileyen durumlarda zaten hiç düşünmeden izmir plastik cerrahi devreye girecektir.

En yaygın uygulamalar arasındaki meme büyütme ameliyatı isteğiyle gelen hastalarımızın çoğu eşi ya da sevgilisinin isteğiyle gelmektedir. Çoğu zaman bunun nedeni eşinin tercihleri olmaktadır. Kadın hastamızın vücuduyla ilgili ya da nasıl hissettiği ile ilgisi yoktur. Bu nokta hem bizim için hem de siz gerek estetik cerrahi uygulamaları gerekse ameliyatsız estetik uygulamaları yaptırma isteyen sizler için önemlidir. Sonuçta bu baskıyla hareket edilen, yaptırılan her işlem duygusal olarak daha çok hasara yol açacaktır. Estetik cerrahi izmir olarak her koşulda sizlerin yanındayız elbette, sadece gerçekten hangi operasyonu neden istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Sağlığınızı etkileyen durumlarda zaten hiç düşünmeden izmir plastik cerrahi devreye girecektir. Ancak herhangi bir baskıyla, istemeden gerçekleştirilen operasyonlarda uzun iyileşme süreçleri ve komplikasyon olasılıkları ile karşılaşılabilmektedir. En sonunda ortaya çıkan kalıcı ya da geçici olumsuz sonuçlarla ömür boyu yaşamak durumunda da kalınabilir. Sizlerin de takdir edeceği gibi estetik olgusu kişilerin isteğe bağlıysa ufak dokunuşlarla sağlık sorunları nedeniyle ise de yapılacak operasyonlarla doğallıklarını kaybetmeden en güzel görüntüye kavuşmalarını sağlamada rol oynamaktadır.

Yıllardır alanında uzman olan estetik cerrahi uzmanı doktor ve ekibimizle verdiğimiz hizmetler ve tecrübelerimize baktığımızda rahatlıkla şunları söyleyebiliriz. Gerek kendinize yaptığınız gerekse çevrenizden, eşinizden, dostunuzdan gördüğünüz baskılar ne olursa olsun önemli değildir. Dışarıdan gelen baskılarla yapılacak her uygulama ve operasyon kişilerin pişmanlığı ile sonuçlanacaktır. İzmir estetik cerrahi bünyesinde gerçekleştirilen operasyon çok iyi bile geçse, var olan baskıların operasyon süreçlerine vereceği tepkilerden dolayı çoğu kişi sonuçlardan memnun olamaz. Gerçekten estetik cerrahi uygulamalarından herhangi birisini (göz kapak estetiği, dolgu, facelift, liposuction, meme küçültme ameliyatı vb.) hiçbir baskı altında kalmadan kendi istek ve iradesiyle kişilerin istemesi gerekmektedir. Estetik cerrahi konusunda daha doğru ve daha fazla bilgi almak isterseniz izmir estetik merkezleri ve fiyatları ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.


meme-küçültme-operasyonu-binterplast.jpg
13/Eyl/2018

Meme Küçültme

Meme küçültme operasyonu, makromasti (aşırı büyük meme) şikayeti olan kadınlara uygulanan ve memenin derisi, yağ dokusu ve meme bezlerinden bir kısmının çıkartılarak tüm memenin küçültüldüğü bir cerrahi müdahaledir. Makromasti kadınlar için öyle büyük bir problemdir ki, meme küçültme işlemi bu kişiler için artık bir estetik operasyon değil bir gerekliliktir.

izmir meme küçültme klinik, izmirde meme küçültme, gögüs küçültmek fiyatları 2018, gögüs küçültmek fiyatları 2017, gögüs küçültmek fiyatları 2018 izmir, izmir gögüs estetigi ücreti, gögüs estetigi ücreti kadınlar kulübü, izmir gögüs küçültme ücreti, gögüs estetigi yapan devlet hastaneleri, meme küçültme, meme küçültme ameliyatı, binterplast

Meme Küçültme Kimlere uygulanır?

Meme büyüklüğü nedeniyle fiziksel aktivitesi kısıtlanan

Meme altlarında kaşıntı, irritasyon, kötü koku gibi deri problemleri gelişen

Meme büyüklüğünün sırt, omuz, boyun ağrılarına yol açtığı

Sütyenl askılarının omuzlarında derin çizgiler ve ağrı oluşturduğu

fiziksel olarak başka ciddi bir hastalığı olmayan tüm kadınlar meme küçültme operasyonu için uygun adaylardır. Meme küçültme operasyonu her yaş grubunda yapılabilmekle beraber, meme gelişiminin tamamlandığı 17-20 yaş döneminden sonra yapılması daha sağlıklı olacaktır. Bir de aktif emzirme dönemlerinde ve emzirme sonrasındaki küçülme dönemi bitene kadar bu operasyon uygulanmaz. Kişinin ameliyat hakkında gerçekçi beklentilere sahip olması ve sigara içmemesi ameliyat başarısını ve hasta memnuniyetini arttıracaktır.

Konsültasyon ve ameliyata hazırlık

Doktorunuzla konuşurken mümkün olduğunca açık ve samimi bir şekilde bu ameliyatı neden arzu ettiğinizi ve beklentilerinizi anlatmalısınız. Doktorunuzun ameliyatı planlamasında sizin istekleriniz de önemli rol oynayacaktır. Önceden geçirdiğiniz önemli hastalıklar ve cerrahi müdahaleler, çocuk düşünüp düşünmediğiniz, mevcut alerjik durumlar, kullandığınız ilaçlar ve sigara-alkol kullanım miktarınız doktorunuz tarafından size sorulacaktır. Daha sonra meme ölçümleriniz ve fotoğraflama yapılır. Tercihe göre ultrason (USG) veya mammografi çektirilerek memenin iç yapısı değerlendirilir. Ailede meme kanseri hikayesi olup olmadığı da planlamada oldukça önemlidir.

Operasyondan önce kan tetkikleri yaptırılarak genel sağlık durumu ortaya konur. Sigara kullanıyorsanız en az bir hafta öncesinden bırakmanız istenecektir. Ayrıca kullandığınız kanamayı arttırabilecek ilaçların da (aspirin, bazı ağrı kesiciler, bitkisel ilaçlar vb..) ameliyattan önce kullanımı bırakılmalıdır. Ameliyat öncesi yapmanız gerekenler size doktorunuz tarafından detaylı olarak anlatılacaktır.

Ameliyat basamakları

Ameliyata girmeden önce medikal kayıt için meme fotoğraflaması yapılır. Daha sonra meme üzerinde yapılan ölçüm ve çizimlerle cerrahi planlama gerçekleştirilir. Operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilir. Yani tamamen uyutulacak ve hiçbir şey duymayacaksınız. Çizimler doğrultusunda meme başı etrafında ve buradan meme altı çizgisine doğru uzanan kesiler yapılır. Gereken miktarda deri, meme dokusu ve yağ dokusu çıkartılarak hacim küçültülür. Kesilen dokular yeni bir form ve şekil verilerek yeniden dikilir. Mevcut dikiş izleri, eğer bir yara iyileşme bozukluğu yoksa, ameliyatı izleyen aylar boyunca giderek azalacak ve birkaç yıl sonunda belli belirsiz bir hal alacaktır. Ancak şunu da unutmamanız gerekir; sıfır iz diye bir şey yoktur. Çok az da olsa bir yara izi mutlaka kalacaktır.

Ameliyat sonrası iyileşme dönemi

Meme küçültme ameliyatı uygulanan tekniğe bağlı olarak 3-4 saat kadar sürer. Bir veya iki gece hastanede kalırsınız. Ameliyatta meme içine yerleştirilen kan boşaltıcı drenler 24-48 saat sonra çıkartılır. Elastik bir sütyen giydirilerek aşırı şişlik oluşması engellenirken, meme hareketlerinin ağrıya yol açması engellenmiş olur. Ortalama bir ay kadar kullanımı tavsiye edilen elastik sütyenler iyileşme döneminde memenin yeni şeklini korumasına da yardımcı olur. Derideki olası morluklar 7-10 gün içinde geçecektir. Dikişler 3 hafta sonra alınır. Ameliyattan sonraki ilk 15 gün kol hareketlerinde ve tüm fiziksel hareketlerde kısıtlamaya gidilir. 15 gün sonra hafif yürüyüş egzersizlerine başlanabilir. Ancak ağır spor aktiviteleri için 2 ay beklemek yerinde olacaktır. Hasta çok hareket gerektirmeyen masa başı bir işte çalışıyorsa ve ağrı hissetmiyorsa 7-10 gün sonra işine dönebilir.

Meme küçültmenin risk ve komplikasyonları

 • Erken komplikasyonlar:
 • Dikiş açılması
 • Enfeksiyon
 • Meme içinde kan veya sıvı birikimi
 • Ağrı
 • Meme üzerine uygulanan bandajlara ve ilaçlara karşı allerji gelişimi
 • Anestezi riskleri
 • Geç komplikasyonlar:
 • Memeler arasında asimetri
 • Meme yüzeyinde ve şeklinde düzensizlikler
 • İstenmeyen yara izi
 • Meme başlarında kısmi veya tam his kaybı
 • Memenin süt verme yeteneğinin kaybı
 • Derin ven trombozu, pulmoner veya kardiyak komplikasyonlar
 • Meme başlarının tam veya kısmi kaybı
 • Meme içi yağ dokusunda nekroz ve buna bağlı akıntı
 • Meme üzerine uygulanan bandajlara ve dikiş materyallerine karşı allerjik reaksiyon gelişmesi

Unutulmaması gereken bir diğer nokta; hamilelik ve süt verme süreçlerindeki hacim değişimleri ve aşırı kilo alıp verme daha önce geçirilmiş meme küçültme ameliyatının sonuçlarını olumsuz yönde etkileyebilir.

 


binterplast-meme-küçültme-1200x675.jpg
13/Eyl/2018

MEME KÜÇÜLTME (REDUCTION MAMMOPLASTY)

Meme küçültme ameliyatı tüm dünyada yaygın olarak uygulanan meme estetiği ameliyatlarından biridir. Meme estetiği diyorum ama bazı iri meme olguları için bu aslında bir estetik operasyon değil. Tıpkı bir safra kesesi, bademcik veya fıtık ameliyatı gibi olmazsa olmaz bir ameliyat. Yani memenin şeklini değiştirmekten ziyade tamamen büyüyen memenin yol açtığı sağlık problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla uygulanmaktadır. Yani başvuran hastalarımın çoğu “doktor bey beni bu yükten kurtar hayatımın hiçbir konforu kalmadı” şeklinde şikayette bulunuyorlar. Bu durumda meme küçültme ameliyatı estetik cerrahi tanımından biraz uzaklaşmış oluyor.

gögüs küçültmek fiyatları 2018, gögüs küçültmek fiyatları 2017, gögüs küçültmek fiyatları 2018 izmir, izmir gögüs estetigi ücreti, gögüs estetigi ücreti kadınlar kulübü, izmir gögüs küçültme ücreti, gögüs estetigi yapan devlet hastaneleri, meme küçültme, meme küçültme ameliyatı, binterplast
MEME KÜÇÜLTME (REDUCTION MAMMOPLASTY)

Meme Küçültme ameliyatı olmalı mıyım?

Bu tamamen şahsi bir karar. Fakat gerçekten şikayeti olmayan hiç kimse böyle bir ameliyatı olmak istemez. Eğer meme yapınız vücudunuza oranla çok büyükse, meme altında aşırı terlemeye ve sürtünmeye bağlı deri tahrişi, mantar vs.. mevcutsa, memelerin ağırlığı nedeniyle sütyen askıları omuzunuzda iz oluşturmuşsa ve artık boyun ve sırt ağrılarınız dayanılmaz bir hale gelmişse, evet bu ameliyatı olmalısınız. Çünkü bu şikayetlerin kaynağı aşırı ağır memelerdir ve onları normal boyutlara indirmeden geçmeyeceklerdir. Bir de şunu belirtmek isterim ki diyet yaparak, kilo vererek bu şikayetten kurtulamazsınız. Tek çare küçültme cerrahisidir.

Anestezi almaktan çok korkuyorum

Genel anestezi komplikasyonları, kalp damar sistemi ve solunum sistemi sağlıklı olan hastalarda çok nadir görülmektedir. Gelişen teknolojik aletler ve yeni anestezi ilaçları anestezi güvenliğini oldukça arttırmaktadır. Kalp damar problemleri (aritmi, hipertansiyon, kalp yetmezlikleri vb…), solunum sistemi hastalıkları (KOAH, astım, pnömoni vb…), sistemik kronik hastalıklar (diyabet, hipertiroidi..) gibi bazı önemli hastalıklara sahip olmanız anestezide problem yaşama riskinizi arttırsa da, günümüz tıbbı önceden müdahale ederek bu problemlerin üstesinden gelmekte ve hayati riskin ortaya çıkmasını önleyebilmektedir. Anestezi riski, mutlaka olmanız gereken bir ameliyattan vazgeçmenizi gerektirecek kadar büyük bir risk değildir.

Ameliyatım ne kadar sürer ve hastanede ne kadar yatarım?

Meme küçültme ameliyatlarının süresi uygulanan tekniğe göre değişebilmekle birlikte ortalama 3-4 saat sürer. Genel anestezi altında yapılan ameliyattan uyandığınızda göğsünüzde her iki meme yan tarafından dışarı çıkan kan boşaltıcı drenler ve pansumanlar olacaktır. Drenler ertesi günü veya ikinci gün çekilerek hasta taburcu edilir. Hasta yattığı müddetçe damar yolundan antibiyotik ve ağrı kesici ilaç tedavisi uygulanır. Anesteziye bağlı bulantı olursa buna karşı da ilaç tedavisi uygulanır. Çıkarken size verilecek elastik bir sütyeni bir ay kadar giymeniz istenecektir.

İşime ve normal hayatıma ne zaman dönebilirim?

Tamamen problemsiz bir iyileşme sürecinde ameliyattan bir hafta sonra işinize dönebilirsiniz (çok hareket gerektirmeyen masa başı bir iş ise). 10-15 gün kadar kol gücü gerektiren ev işlerinden uzak durmanız yararınıza olacaktır. İkinci haftanın sonunda hafif yürüyüşlere başlayabilirsiniz. Tam güç gerektiren ağır egzersizler için 1,5-2 ay beklemeniz gerekecektir. Eğer cilt üzerinde alınması gereken dikişler varsa bunlar da 3 hafta sonra doktorunuz tarafından alınır.

Ameliyattan sonra ne gibi tersliklerle karşılaşabilirim?

Bunları erken dönem ve geç dönem komplikasyonları olarak ikiye ayırabiliriz.

Erken dönemde; anesteziye bağlı komplikasyonlar, inatçı ağrı, meme içinde kan birikimi (hematoma), enfeksiyon, dikiş açılması, meme başında kısmi veya tam nekroz (doku ölümü), deriye yapıştırılan flasterlere karşı gelişen dermatitler

Geç dönemde; memeler arasında asimetri, meme konturlarında düzensizlik, kötü görünümlü ve kaşıntılı yara izi gelişimi, meme başında uzun süreli veya kalıcı his kaybı, memenin süt verme yeteneğinin kaybı, meme içi yağ dokusunda nekroz (erime) gelişmesi ve buna bağlı akıntı oluşumu, derin ven trombozu, pulmoner veya kardiyak komplikasyonlar, asimetri veya düzensizliklere bağlı ikinci bir düzeltme ameliyatının gerekli olabilmesi….

Sonuç olarak

Bu konudaki uzun süreli tecrübelerime dayanarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim: bu ameliyatı olan hastalar %80-90 gibi bir oranla sonuçtan  çok memnun kalmaktadırlar. Keşke hiç olmasaydım diyen (istenmeyen komplikasyonlar yaşamış) hastaların oranı ise %3-5 kadardır. Doğru doktor seçimi, doktorunuza güven duymanız ve doktorunuzun tavsiyelerine titizlikle uymanız (sigara içmemek gibi) kötü sonuçlarla karşılaşma riskinizi oldukça azaltacaktır.

 


binterplast-25.jpg
13/Eyl/2018

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ

Meme bir kadının en belirleyici vücut bölümlerinden biridir. Hem cinsel kimlik, hem de fonksiyonel işlevi açısından kadın hayatında çok önemli bir yeri vardır. Bir bebek için beslenme kaynağı olan meme, kadın için cinselliğini belirleyen bir faktördür. Bazen bir heykelde bereketin sembolü (çok memeli Kybele heykeli), bazen bir ressamın (Delacroix) elinde özgürlüğün (halka yol gösteren özgürlük isimli tablo) sembolü olur. Üzerine hayat içinde bu kadar çok anlam yüklenen memeler kadının en vazgeçilmez estetik unsurlarından biridir. Hal böyle olunca meme dokusunun olmaması, gereğinden çok küçük olması, veya herhangi bir nedenle hasar görmesi gibi durumlar kadında psikolojik olarak ciddi bir travma meydana getirir. Çözüm olarak cerrahi bir müdahale ile onu ideal ölçülerine getirmek veya yeniden inşa etmek gerekecektir. Özgüvenini kazanan kadın toplum içinde daha aktif olacak ve etrafına mutluluk dağıtacaktır.

gögüs büyütme fiyatları 2017, gögüs estetigi ücretleri 2017, silikon gögüs fiyatları 2018, izmir gögüs estetigi ücreti, gögüs estetigi yaptiranlar, izmir meme büyütme, izmir gögüs büyütme, gögüs estetiği, binterplast
MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ

 

Ben meme büyütme ameliyatı için uygun bir aday mıyım?

Bu tamamen mevcut durumunuzu ne kadar kabullenebildiğiniz ile ilgilidir. Ancak tüm kadınlar meme hacminin azalması ve sarkmasından aşırı derecede rahatsız olurlar. Bu tablo aşağıdaki hallerde ortaya çıkabilir:

1) Doğuştan meme dokusunun olmaması.

2) Meme dokusunun ergenlik döneminde normalden daha az gelişmesi (ideal ölçülere ulaşmaması)

3) Her iki meme arasında asimetri olması

4) Doğum sonrası dönemde veya aşırı kilo vermeye bağlı olarak memelerde hacim kaybı ve sarkma olması

5) Aşırı spor yapan kadınlarda östrojenlerin baskılanmasına bağlı olarak meme hacminin belirgin şekilde azalması

6) Protezin kullanıldığı ekstra bir durum da cinsiyet değişimi olgularıdır. Kadın cinsiyete geçişte ilk önce silikon genişleticiler kullanılarak protez için yeterli büyüklükte bir cep oluşturulur. Daha sonra bunlar çıkartılarak kalıcı silikon protezler yerleştirilir.

Bu durumların herhangi birinden muzdarip iseniz meme büyütme ameliyatı için adaysınız demektir. Ancak meme gelişiminin büyük oranda tamamlandığı 17-18 yaşları sonrasında ameliyat olabilirsiniz. Aşırı sarkmış memelerde tek başına protez yerleştirmek yeterli olmaz, aynı seansta meme dikleştirme ameliyatı da olmanız gerekir.

Hangi tip protez kullanmalıyım?

Meme implantları silikon yapısında olmakla birlikte, artık eskiden olduğu gibi sıvı silikon kullanılmamaktadır. Sıvı silikon kullanımı vücuda son derece zararlı olduğundan yaklaşık 22 yıl önce yasaklanmıştır. Günümüzde kullanılan meme protezlerinin dışı katı silikon olup içi koheziv jel veya serum fizyolojik ile doludur. Anatomik yapıda (damla şeklinde) veya yuvarlak, üzeri pürtüklü veya düz, yüksek veya düşük profilli olarak çeşitli formlarda üretilen bu protezlerden hangisinin kullanılacağına doktorunuzun muayenesi ve sizin istekleriniz doğrultusunda ortak karar verilecektir. Mesela meme bezleriniz düşük hacimli ve ince derili bir meme yapısına sahipseniz serum fizyolojik dolu protezler deri altından ele gelebilir. Böyle durumlarda koheziv jel dolu implantlar tercih edilmelidir. Ayrıca serum fizyolojik dolu protezlerin travmalar sonucu yırtılma, içindeki sıvıyı dışarı sızdırma ve hareketler sırasında su çalkantı sesi duyulması gibi riskleri de vardır. Son yıllarda kullanıma giren Gummy Bear protezler ise daha sert yapıda bir silikon yapısına sahiptir (Koheziv silikon jel III). Katlanma, patlama gibi riskler taşımaz. Yırtılsa bile şeklini değiştirmez. Bunlar diğerlerine oranla daha pahalı protezlerdir.

Protezler hangi teknikle yerleştirilecek?

Bunun kararını doktorunuzla birlikte vermelisiniz. Özel isteğiniz meme üzerinde hiçbir yara izi olmaması yönündeyse protezler ya koltuk altından veya göbek deliğinden yerleştirilebilir. Her iki yönteminde kendine göre avantaj ve dezavamntajları vardır. Meme üzerinden girişler ise iki yoldan yapılır; meme başı çizgisinden veya meme altı çizgisi üzerinden. Günümüzde en çok kullanılan yöntem protezlerin meme altı çizgisinden yerleştirilmesidir. Bu yöntem meme içinde çok iyi bir görüş alanı sağlar. Kanama kontrolü daha iyi yapılabilir. Ayrıca meme kasına müdahale gerektiren iki planlı (dual plane) teknikle yerleştirmeye izin verir. Ben de hastalarımın %95’inde meme altı çizgisi yöntemini kullanmaktayım.

Ameliyattan sonraki süreç nasıl olacak?

Meme büyütme operasyonu genel anestezi altında uygulanır ve ortalama 1-1,5 saat sürer. Hastanede bir gece yatıp ertesi günü taburcu olursunuz. Ameliyat bitiminde her iki meme içine yerleştirilen kan boşaltıcı drenler taburcu olmadan önce çekilir. Hastaneden çıkarken size giydirilen destekleyici elastik sütyenleri bir ay kadar giymeniz gerekecektir. İlk bir hafta kollarınızı kullanmanızı gerektirecek faaliyetler kısıtlanır. Ağrılarınız iyice azaldıktan sonra (ortalama 1. haftanın sonunda) işinize dönebilirsiniz (Tabii ki masa başı hafif bir iş ise). 7-10 gün sonra hafif yürüyüş tarzı sporlara başlanabilir. Protezlerin düzgün yerleşmesini sağlamak ve ödemlerin daha hızlı çözülmesini sağlamak amacıyla doktorunuz kendi kendinize uygulayacağınız özel masaj hareketlerini size tarif edecektir. Ortalama 3-4 hafta sonra hafif sporlar, 1,5-2 ay sonra tamamen serbest bir şekilde ağır egzersizler yapabilirsiniz.

Bu ameliyatın ne gibi riskleri vardır?

İlk olarak tüm diğer ameliyatlarda görülebilecek riskler (kanama, enfeksiyon, dikiş açılması, anestezi riskleri) bu operasyon için de geçerlidir. Genel sağlık durumu çok iyi, tahlilleri normal olan bir bayanda bu tip problemler çok nadir görülür.

Bunun dışında kötü yara izi oluşumu (keloid, hipertrofik skar gibi durumlar kişinin vücudunun yara iyileşmesine verdiği cevapla ilgilidir ve nadir görülür), protezin meme içinde yer değiştirmesi (genellikle aşırı büyük cep açılmasına bağlıdır) görülebilen komplikasyonlardandır.

Meme başında hissizlik te operasyondan sonra görülebilen komplikasyonlardandır. Ancak kalıcı olmayıp zaman içinde kendiliğinden düzelir.

Meme protez ameliyatının en can sıkıcı komplikasyonu silikon protez etrafında kapsül oluşumudur. Bu durum aslında normal olup tüm protezlerin etrafında ince, yumuşak, ele gelmeyen bir kapsül oluşmaktadır. Bu vücudun yabancı bir cisme karşı verdiği doğal bir savunma mekanizmasıdır. Ancak bazen bu mekanizma aşırı çalışarak çok kalın bir kapsül oluşumuna neden olabilir. Böyle bir kapsül ağrılıdır, memeyi taş gibi sert bir kıvama getirir ve protezin göğüs duvarı üzerinde yer değiştirmesine yol açabilir. Tek çaresi ise ikinci bir ameliyatla kapsül dokusunu tamamen çıkartmak ve yeni bir protez yerleştirmektir. Protez yüzeyinin pürtüklü olması, kas altına yerleştirilmesi ve operasyondan sonra uygulanan masajlar kapsül oluşum riskini azaltan faktörlerdir.

Bunları da bilmelisiniz

 Protezler kanser oluşumuna yol açmazlar ve kanser görülme riskini arttırmazlar. Protez takılan bir kadında kanser görülebilir ancak bu durum protezden bağımsızdır. Onlarca yıldan beri kullanılmakta olan silikon protezlerin kansere yol açtığına dair bilimsel bir veri saptanmamıştır.

Protezler uzun yıllar vücudunuzda sağlıklı bir şekilde kalabilmesine rağmen, meme ameliyatlarının hiç biri ömrünüzün sonuna kadar aynı şekilde kalmayacaktır. Yer çekimi etkisi, zayıflama, kilo alma, emzirme gibi durumlar meme yapısında sarkmalara veya protezin cilt altından görülebilir hale gelmesine yol açabilir. Bunların tedavisi için protez değişimi, meme dikleştirme gibi ikinci operasyonlar olmanız gerekebilir.

 


binterplast-yüz-germe.jpg
13/Eyl/2018

LİKİT FACELİFT: AMELİYATSIZ YÜZ GERME ESTETİĞİ

Cerrahi girişimlerle elde edilen estetik sonuçların, tamamen veya kısmen  yardımcı araçlar, ilaçlar ve teknikler kullanılarak deri bütünlüğü bozulmadan elde edilmesi işlemine Ameliyatsız Estetik denmektedir. Hastanın cerrahi bir müdahalenin risklerine (enfeksiyon, anestezi gazları, dikiş açılması, kötü yara izi oluşumu gibi…) maruz kalmaması, kısa sürede (hatta bir öğle arası molasında) uygulanabilmesi, iyileşme sürecinin çok daha konforlu olması veya dışarıdan hiç anlaşılmaması gibi avantajları nedeniyle giderek daha çok uygulama sayısına ulaşmaktadır. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, bir yüz germe ameliyatından elde edilen sonucun etkinliği ve kalıcılığı asla bir iple askılama tekniğiyle elde edilemez. Ameliyatsız Estetik olarak bir botulinum uygulamasıyla kırışıklıklardan kurtulmak son derece basit bir işlemdir ancak kalıcılığı ortalama 3-6 ay arasındadır. Ameliyatsız Estetik başlığı altında yapılan uygulamalar şöyle özetlenebilir:

 • Dolgu
 • PRP (platelet rich plasma)
 • Mezoterapi
 • Ultherapy
 • Silüet lift (iple askılama)
 • Kök hücre tedavisi
 • Fibroblast tedavisi
 • İğneli radyofrekans (altın iğne)
 • Thermage
 • Somon DNA’sı

Likit Facelift, ameliyatsız estetik, Likit Facelift nasıl yapılır, Likit Facelift izmir, ameliyatsız yüz germe izmir, ameliyatsız yüz germe fiyatları, ameliyatsız yüz germe kadınlar kulübü, ameliyatsız yüz germe izmir, ultrasonla yüz germe fiyatları, ameliyatsız yüz germe yaptıranlar, yüz germe ameliyatı, ameliyatsız yüz germe, yüz germe ameliyatı yaptıranlar

Likit Facelift (Dolgu İle Ameliyatsız Yüz Germe)

İlerleyen yaşla birlikte başlayan kollajen ve elastin kaybı, yüz yapılarında çökme ve sarkmalara yol açar. Buna paralel olarak derideki kuruluk artar, kırışıklıklar derinleşerek belirginleşir.Likit Facelift (yüz germe), tüm bu problemlere ameliyatsız olarak çözüm getiren kozmetik yöntemlerden biridir. Likit yüz germe tekniğinde ( Likit Facelift) yüz bölgesindeki ihtiyaç duyulan tüm bölgelere nörotoksin enjeksiyonları ve dolgu işlemi kombine olarak uygulanır. Kullanılan dolgu maddeleri yeni nesil hyalüronik asit kökenli modern dolgulardır ve kalıcılıkları bir ile iki yıl arasında değişir. Her bölge için akışkanlıkları farklı bir dolgu maddesi kullanılarak en az hacimde enjeksiyonla en ideal sonuç elde edilmektedir. Sonuçta göz altı halkaları ve hafif torbalanmalar ortadan kalkar. Ağız ve burun kenarındaki derin oluklar silinir. İhtiyaç halinde dudaklar kalınlaştırılır. Burun sırtındaki düzensizlikler maskelenir. Çene ve elmacık kemiği konturları belirginleştirilir. Göz kenarındaki kaz ayağı çizgileri ve kaş arası çizgileri yok edilir. Yanaklardaki çökmeler dolgunlaştırılır ve sarkmalar gerginleştirilir. Alın çizgileri dolgu ve nörotoksinlerle silinir. Yüze daha genç ve enerjik bir görünüm kazandırılır. Likit Facelift Tüm uygulama 20-30 dk kadar sürer. Uygulamaya bağlı olarak bazen deride hafif morluk, kızarıklık ve şişlik oluşabilir. Bunlar buz uygulaması ve kremler yardımıyla 24-48 saat içinde gerileyerek kaybolur. Bazı dolgular günler içinde bazıları da birkaç ay sonra maksimum etkilerini gösterirler. Dolgu maddelerinin etkinliğinin tamamen yok olmasını beklemeden 6 ayda bir uygulanacak küçük miktardaki destek enjeksiyonlarla enerjik ve genç görünüm uzun yıllar devam ettirilebilir.

Likit Facelift için en uygun adaylar kimlerdir?

Genellikle 35-70 yaş arasında, yüz bölgesinde aşırı zayıflık ve çökmelerden şikayetçi olan, yüz cildinde aşırı derin kırışıklık ve çizgiler bulunan veya önemli günlere (düğün,nişan vb…) daha genç bir yüzle girmek isteyen fiziksel ve mental sağlığı yerinde herkes Likit Facelift uygulamasını yaptırabilir. Tüm deri tipleri için uygundur. Likit yüz germe yöntemiyle cerrahinin taşıdığı tüm risklerden kurtulur, çok kısa bir sürede (bir öğle arası gibi) ve işinizden kopmadan yüzünüzü gençleştirebilirsiniz.

 


kepçe-kulak-binterplast.jpg
13/Eyl/2018

Kepçe kulak nedir?

Kulak kepçesinin kafatası ile olan açısının fazlaca artması sonucu kulakların öne doğru kalkık görünmesi durumudur. Normalde Kulak kepçesi saçlı deri arasındaki açı kadınlarda 21 derece, erkeklerde ise 25 derecedir. Başka bir deyişle kulağın kenarı ile kafatası arası mesafe 1,5-2 cm kadardır. Bu mesafe arttıkça kepçe kulak deformitesi ağırlaşır. Toplumun %5’inde bu deformite vardır (yani her 20 kişiden birinde görülür). Doğu kültüründe bu durum “bilgelik” veya “iyi talih” işareti sayılırken, batı kültüründe ise negatif sosyal etkilere sebep olmaktadır. Kulak kepçesinin büyüklüğü veya kulak memesinin farklı şekillerde olması genellikle bir problem arz etmezken, kulak kepçesinin öne doğru çıkıntı yapması psikolojik olarak büyük sıkıntılara yol açmaktadır. Okul döneminde alay konusu edilmesi ders başarısının düşmesine yol açabilirken, ileri yaşlarda sosyal hayattan uzaklaşmaya ve iş hayatında başarısızlığa varacak kadar ciddi sonuçlara yol açabilir. Kepçe kulak deformitesi bu nedenle mümkün olan en erken yaşta tedavi edilmelidir.

kepçe kulak ameliyatı fiyatı, kepçe kulak düzeltme, iple kepçe kulak ameliyatı fiyat, kepçe kulak ameliyatı olanlar, kepçe kulak aparatı, kepçe kulak nasıl düzelir, kepçe kulak ameliyatı sonrası, kepçe kulak deformitesi, kepçe kulaklar için ameliyat

Kepçe Kulak Ne zaman ve Nasıl Tedavi Edilir?

Kulak doğumdan sonraki gelişimini 6-7 yaşlarında hemen hemen tamamlar. Bu nedenle çocuk okula başlamadan hemen önce negatif psikolojik etkilerini önlemek amacıyla tedavi edilmesi iyi olacaktır. 6. yaştan sonra ise imkan bulunan her yaşta yapılabilir.

Kepçe kulak ameliyatı genellikle lokal anestezi ile yapılır ve zorluk derecesine göre 30 -90 dk kadar sürer. Operasyonda kıkırdak çıkarma, kıkırdak çizme ve şekillendirici dikiş atma tekniklerinden biri veya birkaçı bir arada kullanılarak kulak kepçesi normal estetik duruşuna geri getirilir. Kulak arkasından girişim uygulandığından dışarıdan görülen bir iz kalmaz. Kulaklar bandajlanarak operasyon tamamlanır ve en az 2 hafta kadar 24 saat sürekli takılan elastik bir bandaj ile basının devam etmesi sağlanır. 2-4. Haftalar arasında ise elastik bandajın sadece geceleri yatarken takılması yeterli olacaktır. Bu süre içinde kulakların üzerine yatılmamalı ve sert darbelerden korunmalıdır.

Ameliyatın Komplikasyonları Nelerdir?

Kozmetik amaçlı otoplastilerde (kepçe kulak cerrahisi) hasta memnuniyeti %95’in üzerindedir. Komplikasyonlar ise şöyle özetlenebilir:

 • Erken dönemde şiddetli ağrı: hematom, enfeksiyon veya kulağın bandaj altında katlanmasına bağlı olabilir
 • Hematom: cilt altında kan toplanması (%1-3)
 • Enfeksiyon (%1-5)
 • Dikiş ipliklerine bağlı granülom olması veya ipliklerin deri altından görülmesi
 • Kıkırdak veya deri nekrozu
 • Kullanılan ilaç veya bandajlara bağlı alerji gelişimi
 • Yara yerinde hipertrofik skar veya keloid gelişmesi (Yaranın kabararak iyileşmesi)
 • Hipoestezi: Kulakta his azalması sinir zedelenmesine bağlı olur. Zamanla düzelebilir
 • İstenmeyen kozmetik sonuç: Kulak eski şekline geri dönebilir(%5-8), fazlaca arkaya yatabilir veya telefon kulak görünümü oluşabilir. Bunlar ikinci bir müdahaleyle düzeltilir.

 

Yeniden şekillendirilen kulak diğer kulağın birebir aynısı olmayacaktır. Kulak normale en yakın görünüme getirilir ki bu da oldukça tatmin edici bir sonuçtur. Aşırı mükemmel bir sonuç beklemek hayal kırıklıklarına yol açabilir. Kepçe kulak konusunda ameliyattan önce doktorunuz gerekli açıklamaları yapacaktır.

 


binterplast-karın-germe-1.jpg
13/Eyl/2018

KARIN GERME (ABDOMİNOPLASTİ)

Karın germe ameliyatı; aşırı kilo alıp verme, hamilelik, kalıtım özellikleri, yaşlanma veya geçirilmiş ameliyatlara bağlı olarak karın duvarının ve/veya cildinin gevşeyerek sarkması sonucu oluşan karın bölgesi deformitesinin tedavisi amacıyla uygulanan bir operasyondur. Karın germe ameliyatı kilo verme veya egzersiz programlarının bir tamamlayıcısı olmayıp tamamen ayrı bir antitedir. Amacı karın bölgesinin konturunu vücuda en uygun bir forma sokmak ve karın duvarını sıkılaştırmaktır. Bu nedenle kilo verme programına girecekler veya hamilelik planlayanların abdominoplasti operasyonunu daha sonraya ertelemesi uygun olacaktır. Ayrıca çok sorulan bir soruya cevap olarak; abdominoplasti karın derisindeki çatlakları tedavi etmez. Ancak kesilip atılan karın derisiyle birlikte bunların büyük çoğunluğu kaybolur ve kalanlar da göbek deliği altında kalacağından çamaşır altında gizlenmiş olur.

karın germe izmir, karın germe doktor, abdominoplasti, binterplast, karın germe ameliyatı, ameliyatsız karın germe, karın germe ameliyatı olanların yorumları, karın germe fiyatları kadınlar kulübü, mini karın germe ameliyatı fiyatları, izmirde karın germe ameliyatı olanlar, karın germe fotoğrafları, karın germe ameliyatı fiyatları izmir, karın germe
KARIN GERME (ABDOMİNOPLASTİ)

Karın germe(Abdominoplasti) operasyonunun fiyatı

Operasyon maliyeti şunları kapsamaktadır: Anestezi ücreti, hastane yatış ve hizmetleri, hastanede uygulanan ilaç ve tedaviler, ameliyat öncesi yapılan medikal tetkikler (Film, tomografi, MR, hemogram, EKG vb…), ameliyat sonrası kullanılacak özel giysiler (korse, sütyen, elastik bandajlar vb…), doktorun alacağı ücret. Sonuç olarak; kullanılan malzemenin kalitesine, hastanenin sunduğu hizmetin kalitesine, uygulanacak cerrahi tekniğe, doktorun taktir ettiği ücrete göre ödenecek toplam miktar büyük değişkenlik gösterecektir. Ortalama bir aralık vermek gerekirse (uygulanan cerrahi tekniğin büyüklüğüne göre değişecektir) karın germe ameliyatı 6-20 bin TL arasında değişen fiyatlara yapılabilmektedir. Not: Ülkemizde değişen döviz fiyatları ve enflasyon oranları bu maliyetleri sıklıkla etkileyebilmektedir.

Ameliyata hazırlık

Ameliyattan önce sigara bırakılmalı, aspirin, antiinflamatuar ilaçlar ve bazı bitkisel ilaçlar gibi kan sulandırıcı, kanamayı arttırabilecek ilaçların kullanımı sonlandırılmalıdır. Genel sağlık taramaları ve kan testleri yapılarak anestezi doktorunun konsültasyonu sonrasında ameliyata hazır hale gelmiş olacaksınız. Diyabet, böbrek yetmezliği, kalp yetmezliği gibi kronik hastalıklar varsa bunların tedavisi düzenlenip anestezi onayı alındıktan sonra operasyona alınabilirsiniz. Kadınlarda ay hali durumunun kanamayı arttırma riski nedeniyle pek çok doktor operasyonu dönem sonuna ertelemektedir. Bu nedenle ameliyat tarihinizi adet kanamasının bitiminden sonraki bir tarihe ertelemeniz iyi olacaktır.

Ameliyat sonrası iyileşme dönemi

Yapılan operasyonun türüne göre hastanede bir veya iki gece kalır ve taburcu olursunuz. Ameliyat sırasında kanı boşaltmak amacıyla yerleştirilen 2 adet dren 1 veya 2 gün sonra çıkartılır. Ameliyat bitiminde ameliyathanede veya odanızdaki yatağınızda özel bir bası korsesi giydirilir. Yaklaşık bir ay kadar giyeceğiniz bu korse ameliyata bağlı ödemi ve hareketlere bağlı ağrıyı azaltacağı için sizi rahatlatacaktır. Yara iyileşmesi döneminde enfeksiyonlara karşı 1 hafta kadar antibiyotik tedavisi uygulanır. Ameliyatın hemen ertesi günü hafif öne eğik bir şekilde yürümenize izin verilir. Hareketleriniz 7 – 10 gün kadar aşırı kısıtlı olmalıdır. 15 günden sonra dışarıda hafif yürüyüş tarzı egzersizlere başlayabilirsiniz. Birinci ay sonunda korsesiz yürüyüş ve hafif egzersizler yapılır. Ağır spor ve egzersizlere ikinci veya üçüncü aylarda başlanabilir. En çok sorulan soru “ne zaman işime dönebilirim” sorusudur. Bu tamamen yapılan ameliyatın türüne ve işinizin zorluk derecesine bağlıdır. Hafif masa başı bir iş yapıyorsanız mini abdominoplasti sonrası 5-7.günlerde, tam abdominoplasti sonrası 7-10. günlerde işinize dönebilirsiniz. Bunda ağrıya kişisel dayanma gücünüz ve yara iyileşmenizin kalitesi önemli rol oynayacaktır.

Karın germe (abdominoplasti) operasyonunun riskleri

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi karın germe operasyonlarının da riskleri ve komplikasyonları vardır. Bunlar:

Anestezi riskleri, kanama, enfeksiyon, dikiş açılması, kan birikimi (hematoma), sıvı birikimi (seroma), deride renk değişimi ve ya hissizlik, yağ nekrozu, istenmeyen kötü yara izi oluşumu, kalıcı ağrılar, asimetri, iyi olamayan estetik sonuca bağlı revizyon cerrahisi gerekliliği, derin ven trombozu (toplardamarlarda pıhtılaşma ve tıkanma oluşması), kalp ve akciğer problemleri….

 

karın germe, karın germe ameliyatı, abdominoplasti, karın germe ameliyatı fiyatı, karın germe fiyatları,karın germe ameliyatı fiyatları izmir


binterplast-lipomatik-2.jpg
13/Eyl/2018

Lipomatik (Güldüren, Gıdıklayan) Liposuction Nedir?

 

Liposuction (cihazla yağ alma) işlemi tüm dünyada en sık uygulanan vücut estetiği operasyonlarından biridir. Sonuçları oldukça etkileyici olduğundan kadınlarda olduğu kadar erkekler tarafından da giderek daha fazla tercih edilen bir operasyon haline gelmeye başlamıştır. Düzenli diyet ve spora rağmen vücudun belli bölgelerindeki (basenler, bel, karın gibi..) yağ kitlelerini eritemiyorsanız çözüm liposuction olabilir. Çok çeşitli uygulama teknikleri mevcuttur: klasik lipo, lazer lipo, ultrasonik lipo bunlardan bazılarıdır. Bu alanda geliştirilen en yeni teknolojilerden biri “lipomatik” tir.

lipomatik fiyatları, lipomatik yorumlar, lipomatik, lipomatik izmir, lipomatik faydaları, lipomatik izmir klinik, lipomatik nedir, lipomatik yaptırma izmir, binterplast, binterplast lipomatik
Lipomatik (Güldüren, Gıdıklayan) Liposuction Nedir?

Lipomatik nedir?

Lipomatik, liposuction işleminde hasta ve doktor konforunu arttırmak için geliştirilmiş FDA onaylı modern bir cihazdır. Vücut içindeki kanülün 3 boyutlu titreşim hareketiyle oluşan infrasonik (20 Hz’den az) dalgalar ameliyat sırasında ve sonrasında doğal bir anestezi oluşturur. Titreşim hareketiyle çevre dokulara (damar ve sinirlere) zarar vermeden yağların parçalanması ve kolaylıkla çekilmesi sağlanır. Böylece ameliyat sonrası morluk ve ağrı görülme oranı son derece azalır. İnfrasonik liposuction işleminin klasik ve ultrasonik liposuction işlemlerinden üstünlükleri şöyle özetlenebilir:

 • Daha hızlı ve problemsiz iyileşme, günlük aktivitelere daha çabuk dönme
 • Morluk, ödem ve ağrı şikayetlerinde azalma
 • Yağ içindeki kök hücrelerin zarar görmemesi, alınan yağın tekrar dolgu amaçlı kullanımındaki başarıyı arttırır. (Dudak, meme, yüz dolgusu gibi…)
 • Ameliyat süresinde kısalma
 • İnfrasonik nutasyonel titreşim hareketi deri altı dokularda kollajen sentezini uyararak cildin sıkılaşmasını sağlar. Bu etki liposuction sonrası iyileşme için çok büyük bir kazanımdır. Lazer ve ultrasonik liposuction işlemlerinden sonra görülen cilt sarkmaları lipomatikte görülmez.
 • Sellülit ve aşırı terleme (koltukaltı) tedavileri yapılabilir
 • Titreşimli kanül ucu yağ dokusu dışında bir dokuya dokunduğunda otomatik olarak durur. Böylece çevre dokulara zarar verme ve iç yaralanma riski ortadan kalkar
 • Alt bacak ve ayak bileği gibi klasik yöntemlerle verim alınamayan bölgelerde bile başarılı sonuçlar verir. Ayak bileği inceltme işlemi için en ideal yöntemdir.

 

Tüm bu özellikleri nedeniyle lipomatik (infrasonik liposuction) giderek daha çok tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu işlem uygulanan alanın büyüklüğüne göre genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılır. Sedasyonla birlikte titreşimli kanüllerin meydana getirdiği etki ek bir anestezi oluşturduğu için yönteme “güldüren liposuction” veya “gıdıklayan liposuction” da denmektedir. Genel anestezi ile yapılan işlemlerde bir gece hastanede kalınır. Ertesi gün hasta taburcu edilir. Küçük alan uygulamalarında hasta 1-2 gün içinde sosyal hayatına döner. Geniş alan uygulamalarında bu süre 7-10 gün arasında değişir. Hastanın 20 gün kadar basınçlı elastik bir korse giymesi gerekir. Vücuttaki incelme hemen ameliyat sonrasında belirgin olarak kendini göstermekle birlikte, incelme günler boyunca devam eder ve 2-3 ay sonunda nihai şeklini almış olur. Bir noktayı hatırlatmakta fayda görüyorum: Liposuction işlemi kilo verme amacıyla yapılmaz. İstenmeyen yağ kitlelerinin çekilerek vücut konturlarının düzeltilmesi amacıyla uygulanır. Bu nedenle hastaya önceden şu kadar kilo vereceksiniz gibi bir taahhütte bulunulamaz. Bir seferde genellikle 2-5 litre kadar yağ çekilir. Hastanın yapısına bağlı olarak 10-12 litreye kadar yağ güvenle çekilebilir. Sonuçlar yüz güldürücü ve tatmin edicidir.

Binterplast Estetik Plastik Cerrahi Merkezinde tüm estetik işlemler bizzat Prof Dr Mübin Hoşnuter tarafından gerçekleştirilmektedir.

lipomatik yorumlar, lipomatik fiyatları, lipomatik sonrası, lipomatik izmir, lipomatik yan etkileri, estetik cerrahi, estetik cerrahi izmir, estetik cerrahi klinik, izmir estetik cerrahi, izmir estetik cerrahi kliniği, izmir estetik merkezleri ve fiyatları,


binterplast-göz-estetiği-1.jpg
13/Eyl/2018

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Blefaroplasti, göz kapaklarının görünümünü gençlikteki estetik formuna geri döndürmeyi amaçlayan bir estetik cerrahi operasyonudur.  Alt ve üst göz kapaklarına ayrı ayrı veya birlikte uygulanabilir.

Bu Ameliyat için Uygun Adaylar Kimlerdir?

 • Üst göz paklarında aşırı deri sarkması nedeniyle rahatsızlık duyan veya görme alanı kısıtlananlar
 • Aşırı yağ birikimi nedeniyle göz kapaklarındaki şişlikten şikayetçi olanlar
 • Alt göz kapaklarında torbalanma olanlar
 • Alt göz kapaklarında deri fazlalığı ve aşırı kırışıklıktan şikayetçi olanlar
 • Alt göz kapağındaki gevşemeye bağlı olarak gözün iris altındaki beyaz kısmının ortaya çıktığı kişiler (Ektropion durumu).
göz kapağı estetiği fiyat, göz kapağı estetiği en iyi doktor izmir, göz kapağı estetiği yaptıranlar, göz kapağı estetiği öncesi sonrası, göz kapağı estetiği fiyatları 2017, ameliyatsız göz kapağı estetiği izmir, lazerle göz kapağı estetiği yaptıranlar, göz kapağı estetiği yaptıranlar 2017 göz kapağı estetiği, göz kapağı düşüklüğü, göz kapağı düşüklüğü nasıl düzelir
Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Üst göz kapağı estetiği genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Alt göz kapağı ameliyatı da lokal anestezi ile yapılabilir ancak süre olarak daha uzun sürmesi ve ağrı duyma riskinin daha fazla olması nedeniyle doktorunuz genel anesteziyi de tercih edebilir. Alt ve üst göz kapakları birlikte opere edilecekse ve hastanın genel sağlığı da yerindeyse genel anestezi tercih edilebilir.

Kesiler; üst göz kapağında deri katlantı çizgisinin üzerinden, alt göz kapaklarında kirpiklerin 1-2 mm altından yapılır. Sonuçta çok iyi kamufle olduklarından yara izi hemen hemen hiç belli olmaz.

Göz Kapağı Estetiği cerrahisi sırasında fazla cilt, kas ve yağ dokuları çıkartılarak sarkmalar ve şişlikler ortadan kaldırılır. İhtiyaç olduğunda aşırı irileşmiş ve aşağı sarkmış gözyaşı bezleri de dikişlerle eski orijinal yerine tespit edilerek göz kapağının dış kısmındaki şişlik de yok edilebilir.

Alt göz kapaklarında rahatsız edici bir yağ birikimi var ve cilt kalitesi yerindeyse, sadece yağ dokusunu almaya yönelik olarak göz kapağının iç kısmından (yani göze değen kırmızı dokudan) kesi yapılarak Göz Kapağı Estetiği operasyonu gerçekleştirilebilir. Bu durumda göz kapağının görünen kısımda hiçbir yara izi olmayacaktır.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyat Sonrası iyileşme Süreci

Ameliyat sonrası göz kapakları ve göz etrafında kişiden kişiye değişen miktarlarda şişlik ve morluklar oluşacaktır. Bunların baskılanması için hemen ameliyat sonrası soğuk uygulama, morlukları giderici kremler ve anti inflamatuar ilaçlar kullanılmaktadır. Soğuk uygulama aralıklı olarak ilk 24 saat, diğer ilaçlar bir hafta kullanılır. Ayrıca enfeksiyon riskine karşı antibiyoterapi de uygulanacaktır. Mevcut cilt dikişleri bir hafta sonra alınır. Göz Kapağı Estetiği ameliyatından 2 gün sonra bir güneş gözlüğüyle dışarı çıkılabilir. Gözler aşırı ışıktan ve tozlu ortamlardan korunmalıdır. Gelişmesi muhtemel irritasyon durumunda göz hekimlerinin tavsiye ettiği rahatlatıcı damlalar kullanılabilir.

Blefaroplasti Ameliyatının Risk ve Komplikasyonları Nelerdir?

Göz Kapağı Estetiği ameliyatın da her ameliyatta olduğu gibi kendine özgü risk ve komplikasyonları vardır. Bunlar çok nadiren karşılaşılan komplikasyonlar olmakla birlikte ameliyattan elde edeceğiniz fayda ile riskleri kıyaslayarak yola çıkmak tamamen size ait özel bir karar olacaktır. Bu riskler şöyle özetlenebilir:

 • Anesteziye ait komplikasyonlar
 • Göz kapakları ve etrafında şişlik ve morluklar
 • İnsizyon hatlarından kanama
 • Gözlerde kuruluk
 • Güneşe ve parlak ışıklara karşı hassasiyet
 • Enfeksiyon gelişimi
 • Ektropiyon
 • Gözlerin açılmasında zorluk (ödeme bağlı)
 • Göz kapaklarının tam kapanmaması (ödeme bağlı geçici)
 • Göz kapaklarında duyu değişiklikleri, hissizlik
 • Değişen derecelerde ağrı
 • İstenmeyen estetik sonuçlara bağlı ikinci operasyon
 • İstenmeyen kötü yara izi oluşumu

Göz Kapağı Estetiği yüze genç bir görünüm kazandıran en etkili operasyonlardan biridir. Hemen her yaşta yapılabilir, süresi kısadır, ameliyat sonrası genellikle problemsizdir ve sonuçları itibarıyla yüz güldürücü bir estetik işlemdir. Bu nedenle yüz germe ameliyatlarının hemen hemen vazgeçilmez tamamlayıcı bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır.

lazerle göz kapağı estetiği yaptıranlar, göz kapağı estetiği fiyatları 2018, göz kapağı estetiği öncesi sonrası, estetik cerrahi, estetik cerrahi izmir

 

 


Kurumsal

Cerrahi, bir insanın vücut bütünlüğüne özel aletlerle dışarıdan müdahale edilmesi anlamını taşıdığından, ister büyük ister küçük olsun, herkeste bir ürperti ve korku meydana getirir. Bu korku, bazen doktora bile gitmekten alıkoyarak kişiyi çok zor durumlara düşürebilir. Estetik, Estetik Cerrahi, Jinekomasti, Liposaction, Meme büyütme ve küçültme..  Detay… 

Tüm hakları saklıdır. Mustafa Mutlu Seo Uzmanı
Call Now ButtonBilgi için Hemen Arayın