Kırışıklık Tedavisi

  • Kırışıklık Tedavisi Nedir?
Kırışıklık Tedavisi Nedir?

“Clostridium botulinum” adı verilen bakteri cinsinden elde edilmiş  tıbbi proteine kırışıklık tedavisi adı verilmektedir. Eskilerde göz hastalıklarının tedavilerinde kullanılan protein, kırışıklıkları gidermek için uzun zamandır güvenli biçimde kullanılmaktadır, kırışık gidermede cerrahi olmayan kozmetik olarak kabul edilen bir yöntemdir. Kas hareketlerinin belirli bir süre engelleyen kırışıklık tedavisiözellikle alın kırışıklıkları, göz çevresindeki ve kaşların ortasındaki çizgiler ve boyundaki dikey kasların görünümünü hafifletmektedir. Kırışıklık tedavisi uygulamasında ince iğnelerle direkt olarak kasların içine müdahele edilmesi sonucu yapılır. Bu  kırışıklık tedavisi tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Çizgilerin hafiflemesini sağlarken yeni kırışıklıkların oluşmasını engellemektedir.

Kırışıklık tedavisi uygulaması, orta ve derin boyuttaki kırışıklıkları gidermek için yapılan ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Her insan geç kalmak ve kendini genç hissetmek ister. Son zamanlarda bunun için en çok ve sıklıkla rastlanan yöntemlerin başında kırışıklık tedavisi gelmektedir.

Botoks yapısı incelenecek olursa ,  bir proteindir ve  “Clostridium botulinum” adlı bakteriden üretimi sağlanmaktadır. Uzun zamandır göz ve nüroloji alanlarında kullanılması ile beraber son yıllarda kozmetik alanına da derin çaplı bir giriş yapmıştır. Ameliyatsız olması sebebi ile genç kalmak isteyen kişiler bunlar bayan yada bay olarak ayırt etmeden bu yönteme başvurmaktadırlar.

Kırışıklık tedavisi estetik cerrahisinin dalına girse de, bu uygulamayı tercih eden cinsiyetler bayanlar olduğu kadar, erkeklerinde son zamanlar da yaşlanmanın önüne geçmek adına bu tarz işlemlere başvurdukları görülmektedir.

Kırışıklık Tedavisi Hangi Bölgelere  Uygulanır

Genelde yüz bölgesinde, özellikle de kaş aralarında ve göz kenarlarındaki kaz ayağı bölgelerinde oluşan kırışıklıklar da, boyun da görülen orta ve derin kırışıklıklarda uygulanmaktadır. Bayanların bu uygulamayı tercih etmesinin nedenlerinden biride kaş kaldırma işlemi içindir.

Kırışıklık Tedavisi İzmir, uygulama süresi olarak 15 ila 20 dakika arasında değişiklik gösterse de genel bir süre tanımı yapılacak olursa 30 dakikayı geçmemektedir. Uygulama sonrasında birkaç gün sonra görsel olarak etkisi aynaya bakıldığı zaman fark edilmektedir. Birkaç hafta içinde de tam anlamıyla etkisi gözlenmektedir. İzmir kırışıklık tedavisi, uygulama bir sefere mahsus yapılacak bir uygulama değildir. Yani bu uygulama yüz bölgesinde ve pek çok alanda yapılabileceği gibi aynı bölgeye de birkaç kere yapılabilmektedir.

Kırışıklık tedavisi uygulaması izmir, hakkında daha detaylı bilgi için iletişim bölümünden bizimle irtibata geçiniz.

Etiket; kırışıklık tedavisi fiyatları, evde kırışıklık tedavisi, kalıcı kırışıklık tedavisi, kırışıklık tedavisi bitkisel, botoks fiyatları izmir, lazerle kırışıklık tedavisi yaptıranlar, izmir botoks tavsiye, botoks izmir

Kurumsal

Cerrahi, bir insanın vücut bütünlüğüne özel aletlerle dışarıdan müdahale edilmesi anlamını taşıdığından, ister büyük ister küçük olsun, herkeste bir ürperti ve korku meydana getirir. Bu korku, bazen doktora bile gitmekten alıkoyarak kişiyi çok zor durumlara düşürebilir. Estetik, Estetik Cerrahi, Jinekomasti, Liposaction, Meme büyütme ve küçültme..  Detay… 

Tüm hakları saklıdır. Mustafa Mutlu Seo Uzmanı
Call Now ButtonBilgi için Hemen Arayın