LİKİT FACELIFT

Likit Facelift (Dolgu İle Ameliyatsız Yüz Germe)

İlerleyen yaşla birlikte başlayan kollajen ve elastin kaybı, yüz yapılarında çökme ve sarkmalara yol açar. Buna paralel olarak derideki kuruluk artar, kırışıklıklar derinleşerek belirginleşir.

Likit Facelift (yüz germe), tüm bu problemlere ameliyatsız olarak çözüm getiren kozmetik yöntemlerden biridir. Likit yüz germe tekniğinde ( Likit Facelift) yüz bölgesindeki ihtiyaç duyulan tüm bölgelere nörotoksin enjeksiyonları ve dolgu işlemi kombine olarak uygulanır. Kullanılan dolgu maddeleri yeni nesil hyalüronik asit kökenli modern dolgulardır ve kalıcılıkları bir ile iki yıl arasında değişir. Her bölge için akışkanlıkları farklı bir dolgu maddesi kullanılarak en az hacimde enjeksiyonla en ideal sonuç elde edilmektedir. Sonuçta göz altı halkaları ve hafif torbalanmalar ortadan kalkar. Ağız ve burun kenarındaki derin oluklar silinir. İhtiyaç halinde dudaklar kalınlaştırılır. Burun sırtındaki düzensizlikler maskelenir. Çene ve elmacık kemiği konturları belirginleştirilir. Göz kenarındaki kaz ayağı çizgileri ve kaş arası çizgileri yok edilir. Yanaklardaki çökmeler dolgunlaştırılır ve sarkmalar gerginleştirilir. Alın çizgileri dolgu ve nörotoksinlerle silinir. Yüze daha genç ve enerjik bir görünüm kazandırılır. Likit Facelift Tüm uygulama 20-30 dk kadar sürer. Uygulamaya bağlı olarak bazen deride hafif morluk, kızarıklık ve şişlik oluşabilir. Bunlar buz uygulaması ve kremler yardımıyla 24-48 saat içinde gerileyerek kaybolur. Bazı dolgular günler içinde bazıları da birkaç ay sonra maksimum etkilerini gösterirler. Dolgu maddelerinin etkinliğinin tamamen yok olmasını beklemeden 6 ayda bir uygulanacak küçük miktardaki destek enjeksiyonlarla enerjik ve genç görünüm uzun yıllar devam ettirilebilir.

Likit Facelift (Likit Yüz Germe İçin En Uygun Adaylar Kimlerdir?

Genellikle 35-70 yaş arasında, yüz bölgesinde aşırı zayıflık ve çökmelerden şikayetçi olan, yüz cildinde aşırı derin kırışıklık ve çizgiler bulunan veya önemli günlere (düğün,nişan vb…) daha genç bir yüzle girmek isteyen fiziksel ve mental sağlığı yerinde herkes Likit Facelift uygulamasını yaptırabilir. Tüm deri tipleri için uygundur. Likit yüz germe yöntemiyle cerrahinin taşıdığı tüm risklerden kurtulur, çok kısa bir sürede (bir öğle arası gibi) ve işinizden kopmadan yüzünüzü gençleştirebilirsiniz.